Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oświatowa Solidarność chce rozmawiać o reformie

0
Podziel się:

Podwyżka płac nauczycieli jest niższa od inflacji - mówią związkowcy.

Oświatowa Solidarność chce rozmawiać o reformie
(lisapics/iStockphoto)
bFezUSid

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ _ Solidarność _ zaapelowała do premiera Donalda Tuska o podjęcie rozmów na temat _ szerokiego zakresu reformowania oświaty _. Przedstawiciele związku złożyli pismo w tej sprawie w kancelarii premiera.

Był to kolejny list i apel w tej sprawie. Jak powiedział przewodniczący Sekcji Ryszard Proksa, na Dzień Edukacji Narodowej - związek zaplanował około dwutysięczną demonstrację przez siedzibą premiera, jednak ze względu na ogłoszenie w woj. mazowieckim żałoby manifestację odwołano.

Proksa zarzucił kierownictwu MEN, że nie prowadzi dialogu społecznego ze związkami zawodowymi.

bFezUSif

W petycji do premiera oświatowa _ Solidarność _ przypomniała swoje wcześniejsze argumenty za tym, dlaczego - jej zdaniem - premier powinien podjąć rozmowy ze związkiem. Wśród nich znalazło się _ kontynuowanie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej szkodliwej polityki oświatowej powszechnie krytykowanej przez wiele środowisk związanych z oświatą, a przede wszystkim nauczycieli i pracowników oświaty _.

Solidarność krytykuje też _ pośpieszne wprowadzanie zasadniczych zmian w zakresie prawa oświatowego _ oraz _ manipulowanie opinią publiczną poprzez niedoinformowanie społeczeństwa na temat realnej wysokości podwyżek dla nauczycieli _.

_ - Siedmioprocentowa podwyżka od września to średniorocznie 2,3 proc, czyli poniżej inflacji _ - powiedział Proksa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t47522.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;szesciolatki;do;szkoly;od;2020;roku,110,0,692590.html) PiS: Sześciolatki do szkoły od 2020 roku PiS składa projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzien;nauczyciela;statystyczny;-;to;40-letnia;kobieta,253,0,692477.html) Dzień nauczyciela: Statystyczny - to 40-letnia kobieta Według najnowszego raportu - aż 81 proc. nauczycieli to kobiety.
bFezUSiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)