Notowania

katastrofa w smoleńsku
20.04.2010 12:15

Oświetlenie lotniska w Smoleńsku było niesprawne?

Polska prokuratura chce, żeby Rosjanie zbadali sprawę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Polska prokuratura chce, by strona rosyjska w drodze pomocy prawnej ustaliła kto, w jakim zakresie i po co wykonywał prace przy oświetleniu lotniska w Smoleńsku bezpośrednio po katastrofie prezydenckiego samolotu - informuje Naczelna Prokuratura Wojskowa.

Rzecznik NPW płk Zbigniew Rzepa, że zwrócono się o to w nawiązaniu do informacji prasowych, według których niedługo po katastrofie, a przed przylotem na miejsce premiera Rosji Władimira Putina i premiera RP Donalda Tuska, wymieniano żarówki w oświetleniu pasa lotniska. Padały sugestie, że oświetlenie wcześniej mogło być niesprawne.

Czytaj wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
NPW poinformowała, że specjaliści z zakresu medycyny sądowej zdołali wytypować kolejne osiem ciał do identyfikacji przez bliskich ofiar, którzy są powiadamiani o możliwości uczestniczenia w tej czynności. W Instytucie Medycyny Sądowej w Moskwie prowadzone są badania genetyczne dotychczas niezidentyfikowanych 20 ofiar katastrofy. Wcześniej podawano, że te prace mają zakończyć się w środę, pojawiły się też informacje, że może to potrwać do końca tygodnia.

_ - W dalszym ciągu międzypaństwowy komitet lotnictwa w Moskwie bada szczątki samolotu Tu-154M oraz kontynuuje odczyt zapisów tzw. czarnych skrzynek _ - powiedział płk Rzepa.

Poinformował też, że prokuratura rosyjska wykonała całościowe oględziny miejsca zdarzenia oraz lotniska w Smoleńsku: pomieszczeń, używanego wyposażenia oraz urządzeń. - _ Na potrzeby śledztwa zabezpieczono dokumentację meteorologiczną. W dalszym ciągu przesłuchiwani są naoczni świadkowie zdarzenia _ - dodał rzecznik NPW. Zapewnił, że Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej przekazuje stronie polskiej informacje o stanie śledztwa.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz