Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszczędzą 78 mld dolarów. Przez 5 lat

0
Podziel się:

Minister obrony USA Robert Gates ogłosił plan redukcji budżetu swojego
resortu.

Oszczędzą 78 mld dolarów. Przez 5 lat
(Staff Sgt. Michael L. Casteel/CC/U.S. Army)

Minister obrony Robert Gates ogłosił plan redukcji budżetu swojego resortu łącznie o 78 miliardów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. Zmusi to m.in. wojska lądowe i piechotę morską do zmniejszenia swoich oddziałów służby czynnej.

Decyzja szefa Pentagonu zaskoczyła obserwatorów, gdyż zbrojenia wydawały się wyłączone z planu cięć budżetowych, opracowywanego w związku z wysokim deficytem.

Gates w ostatnich dwóch latach dokonał sam oszczędnościowych posunięć eliminując kilka kosztownych programów budowy nowych rodzajów broni. W zamian oczekiwał, że budżet jego resortu będzie nadal rosnąć.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t100858.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;mocno;odchudzaja;bundeswehre,174,0,736430.html) Niemcy mocno odchudzają Bundeswehrę

Ostatecznie jednak budżet Pentagonu zwiększy się tylko w przyszłym roku - do około 554 miliardów dolarów, natomiast w latach następnych będzie obcinany, w sumie o 78 mld dol. w stosunku do pierwotnych planów.

Od roku 2016 ma się zwiększać tylko w zależności od inflacji, czyli w kwotach realnych będzie pozostawać na tym samym poziomie. Administracja liczy, że pozwoli na to przejęcie zadań ochrony bezpieczeństwa w Afganistanie przez miejscowe wojsko i policję.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t75094.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/seul;ostrzega;polnoc;ma;coraz;lepsza;armie,6,0,745222.html) Seul ostrzega: Północ ma coraz lepszą armię Korea Płn. rozmieściła przy granicy z Koreą Płd. lepiej uzbrojone czołgi. Ma też więcej komandosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;dotrzymal;slowa;geje;wracaja;do;armii,98,0,741986.html) Obama dotrzymał słowa. Geje wracają do armii Prezydent USA podpisał ustawę, zakazującą dyskryminacji ze względu na orientację seksualną w siłach zbrojnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t100858.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;mocno;odchudzaja;bundeswehre,174,0,736430.html) Niemcy mocno odchudzają Bundeswehrę Liczba żołnierzy spadnie prawie o połowę, a powszechna służba zostanie zawieszona.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)