Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Otwarto XVI Międzynarodowy Salon Edukacyjny "Perspektywy 2013"

0
Podziel się:

Ponad 200 wystawców: w tym uczelnie z całej Polski i kilku krajów świata,
szkoły ponadgimnazjalne i policealne, bierze udział XVI Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym
"Perspektywy 2013", który otwarto w czwartek w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Targi będą
czynne do soboty.

Ponad 200 wystawców: w tym uczelnie z całej Polski i kilku krajów świata, szkoły ponadgimnazjalne i policealne, bierze udział XVI Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym "Perspektywy 2013", który otwarto w czwartek w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Targi będą czynne do soboty.

Najliczniejszą grupę wystawców - ponad 100 - stanowią szkoły ponadgimnazjalne, zarówno licea ogólnokształcące, jak technika i szkoły zawodowe, z terenu Warszawy. Przy specjalnie udekorowanych stoiskach czekają na gimnazjalistów i ich niewiele starsi koledzy by opowiedzieć im o swoich szkołach. Na pytania odpowiadają także nauczyciele. Szkoły przygotowały wiele ulotek informacyjnych, które uczniowie rozdają zainteresowanym.

"Mam sporo ulotek. Wiem, że chciałabym dalej uczyć się w klasie z rozszerzoną biologią i chemią, nie wiem jednak jeszcze, w której szkole. Dlatego zbieram ulotki, pytam licealistów o ich szkoły. Potem zdecyduję" - powiedziała PAP jedna z gimnazjalistek Kasia. Jej koleżanka Magda dodała, że najbardziej podoba jej się pomysł, że to uczniowie opowiadają o szkołach. "Nauczyciele i rodzice patrzą na szkołę z innej perspektywy niż uczniowie, którzy się w niej uczą, i na co innego zwracają uwagę, inne rzeczy są dla nich ważne" - zaznaczyła.

Większość uczniów przyszła na Salon całymi klasami, pod opieką nauczycieli. W grupach przeszło też wieli uczniów szkół ponadgimnazjalnych by zapoznać się z ofertami uczelni i szkół policealnych.

Na targach swoje stoiska ma ponad 60 uczelni z całego kraju. Swoją ofertę przedstawiają także uczelnie z Australii, Niemiec, Rosji, Holandii, Ukrainy. Własne stoiska mają Campus France - instytucja promująca francuskie szkoły wyższe, DAAD - Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej oraz Ambasada Kanady.

Podobnie jak w latach ubiegłych prezentacji szkół i uczelni towarzyszy bogata propozycja seminariów, konferencji i spotkań dotyczących m.in. egzaminów zewnętrznych, tego jak się do nich dobrze przygotować oraz tego jak świadomie wybierać szkołę ponadgimnazjalną, kierunek studiów i uczelnię. Pomocą służą eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie oraz doradcy zawodowi.

Organizatorem Salonu jest Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". W komitecie honorowym tegorocznego Salonu są: minister edukacji Krystyna Szumilas, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. Wiesław Banyś i przewodniczący Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich prof. Waldemar Tłokiński.

W ubiegłych latach Salon odwiedzało po około 50 tys. osób. (PAP)

dsr/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)