Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OZZL do swoich oddziałów - ogólnopolska manifestacja 10-12 maja

0
Podziel się:

Prezydium Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego
Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL) zobowiązało swoje organizacje
terenowe do przygotowania się do ogólnopolskiej manifestacji
pracowników służby zdrowia w Warszawie w dniach 10-12 maja.

bFfcSOhx

Prezydium Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL) zobowiązało swoje organizacje terenowe do przygotowania się do ogólnopolskiej manifestacji pracowników służby zdrowia w Warszawie w dniach 10-12 maja.

Poinformował o tym w czwartek PAP przewodniczący zarządu OZZL Krzysztof Bukiel.

Dodał, że ostateczna decyzja o manifestacji i jej terminie zostanie podjęta w porozumieniu z Krajowym Komitetem Porozumiewawczym na Rzecz Wzrostu Wynagrodzeń Pracowników Służby Zdrowia.

bFfcSOhz

W uchwale, którą prezydium podjęło w środę, OZZL zapowiada, że zarząd zwróci się do pozostałych związków zawodowych, wchodzących w skład Krajowego Komitetu Porozumiewawczego, o skoordynowanie prowadzonych przez te związki sporów zbiorowych z pracodawcami z analogicznymi działaniami OZZL.

Już teraz OZZL zobowiązał wszystkie organizacje terenowe Związku (zakładowe i międzyzakładowe) do zakończenia procedury sporu zbiorowego ze swoimi pracodawcami do dnia 10 maja 2006 r. - łącznie z przeprowadzonym referendum strajkowym.

"Wyznaczenie jednej wspólnej daty jest konieczne, aby strajk, przeprowadzany w odrębnych zakładach, odbył się w jednakowym czasie w całym kraju, co podkreśli ogólnopolski charakter zgłaszanych postulatów i całej akcji" - czytamy w komunikacie.

W czwartek w resorcie zdrowia minister Zbigniew Religa, szef Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzy Miller spotkali się z protestującymi na Podkarpaciu lekarzami i dyrektorami szpitali w tym regionie. Rozmowy dotyczą postulatów lekarzy, którzy domagają się podwyżek wynagrodzeń o 30 proc. jeszcze w tym roku, i o 100 proc. - w roku przyszłym.

bFfcSOhF

Religa wcześniej wielokrotnie zaznaczał, że popiera żądania lekarzy, którzy - jego zdaniem - zarabiają skandalicznie mało, ale tłumaczył, że podwyżki w tym roku są niemożliwe, bo w kasie państwa nie ma na nie pieniędzy. Wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników medycznych o 30 proc. obiecał od 2007 roku.

Minister zdrowia wyraził nadzieję, że czwartkowe "spotkanie być może otworzy drogę do zakończenia, a przynajmniej zawieszenia protestu". "Ustalenia, które zapadną na dzisiejszym spotkaniu, będą dotyczyły całej Polski, a nie tylko Podkarpacia" - powiedział Religa.

10 maja minister zdrowia ma przedstawić w Sejmie program naprawy służby zdrowia na najbliższe 7 lat. (PAP)

ipj/ bno/ plo/

bFfcSOia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)