Notowania

terroryzm w pakistanie
31.05.2011 08:30

Pakistan: 11 talibów zginęło w ataku

Pakistańskie samoloty zaatakowały pozycje talibów w północno-zachodnim regionie Orakzai, zabijając co najmniej 11 bojowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pakistańskie samoloty zaatakowały pozycje talibów w północno-zachodnim regionie Orakzai, zabijając co najmniej 11 bojowników - poinformował przedstawiciel miejscowych władz.

_ - Otrzymaliśmy informacje, że rebelianci zbierają się i planują ataki więc dokonaliśmy nalotu _ - zrelacjonował w rozmowie z agencją Reuters urzędnik z głównego miasta regionu Orakzai, Kalaya. Dodał, że w wyniku operacji sześciu rebeliantów zostało rannych.

Orakzai jest jednym z regionów plemiennych, przy granicy z Afganistanem, z których pakistańska armia próbuje wyprzeć rebeliantów. Do ataku lotniczego doszło dzień po tym jak miejscowe media poinformowały, że siły Pakistanu zamierzają przeprowadzić ofensywę w Północnym Waziristanie, innym plemiennym regionie przy granicy z Afganistanem, w którym ukrywają się powiązani z Al-Kaidą i talibami rebelianci.

Rezultaty osiągane przez Pakistan w zwalczaniu rebeliantów, atakujących siły międzynarodowe w Afganistanie, są bacznie obserwowane przez Amerykanów, odkąd okazało się, że przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden ukrywał się w pobliżu Islamabadu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t89994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;talibow;na;baze;nato;dwie;ofiary,190,0,805054.html) Atak talibów na bazę NATO. Dwie ofiary Siły NATO poinformowały, że udało im się odeprzeć atak na jedną z baz Sojuszu na przedmieściach stolicy Afganistanu, Kabulu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chca;rozmawiac;z;talibami;by;skonczyc;wojne,0,0,761856.html) Chcą rozmawiać z talibami, by skończyć wojnę Pakistan i Afganistan utworzyły wspólną komisję do dialogu z talibami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t125257.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;stracilo;6;zolnierzy;w;afganistanie,212,0,733652.html) NATO straciło 6 żołnierzy w Afganistanie Atak na siły sojuszu był jednym z najbardziej krwawych od 2001 r.
Tagi: terroryzm w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz