Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: 16 osób zginęło w zamachu, 9 od amerykańskiej rakiety

0
Podziel się

W Pakistanie wskutek ataku zamachowca-samobójcy zginęło w sobotę
16 osób, a rakieta amerykańska zabiła dziewięciu islamskich rebeliantów.

bEgPoTWt

W Pakistanie wskutek ataku zamachowca-samobójcy zginęło w sobotę 16 osób, a rakieta amerykańska zabiła dziewięciu islamskich rebeliantów.

Wzajemne ataki nasiliły się ponownie po ogłoszeniu przez rząd pakistański, że siły bezpieczeństwa w ciągu trzech dni walk w regionie Khar zabiły 44 talibów.

Zamachowiec-samobójca w kurtce wypełnionej materiałami wybuchowymi odpalił je na targu, koło posterunku wojskowego w Khar, głównym mieście okręgu Bajaur. Zginęło 14 cywilów i dwóch policjantów. 20 osób zostało rannych.

bEgPoTWv

Jeden z trzech pocisków rakietowych, prawdopodobnie wystrzelonych z amerykańskich samolotów bezzałogowych, trafił w sobotę wieczorem bunkier talibów w rejonie Mohammed Khel w Północnym Waziristanie - podały źródła pakistańskiego wywiadu wojskowego.

Na początku stycznia dokonano podobnych ataków z samolotów bezzałogowych. Nie osiągnięto jednak celu, którym było prawdopodobnie zabicie dowódcy pakistańskich talibów Hakimullaha Mehsuda.

Uważa się, że pakistańscy talibowie odegrali rolę w zbombardowaniu położonej niedaleko pakistańskiej granicy bazy CIA w prowincji Chost we wschodnim Afganistanie. Zginęło tam siedmiu agentów CIA.

Amerykanie zazwyczaj nie potwierdzają ataków dokonywanych na terenie Pakistanu za pomocą samolotów bezzałogowych.

bEgPoTWB

Rząd Pakistanu - pisze agencja AP - publicznie potępił te ataki jako naruszenie jego suwerenności, chociaż prawdopodobnie istnieje tajne porozumienie z Waszyngtonem, które pozwala na ich przeprowadzanie. (PAP)

ik/ mc/

5577084 5576282

bEgPoTWW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)