Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: 20 zabitych w zamachu podczas szyickiej procesji

0
Podziel się

#
dochodzi więcej szczegółów
#

bEgEFSJN

# dochodzi więcej szczegółów #

28.12. Karaczi (PAP/Reuters, AP) - Co najmniej 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych, kiedy w poniedziałek zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze podczas szyickiej procesji z okazji muzułmańskiego święta Aszura w położonym na południu największym mieście Pakistanu Karaczi - poinformowały służby medyczne.

Minister zdrowia w prowincji Sindh, Sagheer Ahmad, poinformował, że wielu rannych jest w stanie krytycznym oraz że liczba zabitych może wzrosnąć.

bEgEFSJP

Z kolei minister spraw wewnętrznych prowincji oświadczył, że "był to atak samobójczy, do którego doszło w jednym z namiotów ustawionych wzdłuż drogi".

Miejscowa telewizja pokazywała wybuch, do którego doszło na jednej z głównych ulic w mieście oraz jadące na miejsce wydarzenia karetki.

Zaraz po wybuchu niektórzy uczestnicy procesji zaczęli strzelać w powietrze i rzucać kamieniami w policjantów i siły paramilitarne, które miały pilnować bezpieczeństwa procesji.

Burmistrz Karaczi Mustafa Kamal zaapelował do uczestników procesji o spokój: "pragnę zaapelować do ludzi, do moich braci i starszyzny, aby zachowali spokój. Słyszałem, że dochodzi do starć z policją i służbami medycznymi. Proszę nie róbcie tego. Tego właśnie chcą terroryści. Chcą, aby to miasto po raz kolejny stanęło w płomieniach".

bEgEFSJV

Z powodu Aszury - święta obchodzonego 10. dnia pierwszego miesiąca kalendarza muzułmańskiego dla upamiętnienia męczeńskiej śmierci Al-Husajna, wnuka Mahometa - w całym Pakistanie zaostrzono środki bezpieczeństwa. W czasie jego obchodów często dochodzi do walk między stanowiącymi w Pakistanie większość sunnitami i mniejszością szyicką, dla której jest ono szczególnie ważne.(PAP)

keb/ jbr/

5383679

bEgEFSKq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)