Notowania

zamach
12.03.2010 12:47

Pakistan: 48 osób zginęło w dwóch zamachach w Lahaurze

# większa liczba ofiar, sytuacja po zamachach, wypowiedź ministra spraw wewnętrznych #

Podziel się
Dodaj komentarz

# większa liczba ofiar, sytuacja po zamachach, wypowiedź ministra spraw wewnętrznych #

12.03. Lahaur (PAP/dpa,AP,Reuters,Kyodo) - Co najmniej 48 osób zginęło, a blisko 100 zostało rannych w piątek w dwóch samobójczych zamachach na konwój pakistańskiej armii w mieście Lahaur na wschodzie Pakistanu - poinformowały pakistańskie źródła wojskowe.

Wśród zabitych jest 30 cywilów i 18 żołnierzy - podała agencja dpa, powołując się na anonimowe źródła w pakistańskiej armii.

Według innych światowych agencji bilans ofiar jest mniejszy: co najmniej 39 zabitych, w tym pięciu żołnierzy, i 95 rannych.

Jak pisze Reuter, dwóch pieszych kamikadze z ładunkami wybuchowymi zaatakowało pojazdy pakistańskiej armii. Zamachy nastąpiły w odstępie kilkunastu sekund.

Kordon wojska oddzielił miejsce wybuchów. Na dachach okolicznych budynków rozmieszczono siły bezpieczeństwa. Śmigłowiec patroluje z powietrza rejon eksplozji.

Szef pakistańskiego MSW Rehman Malik powiedział dziennikarzom w Islamabadzie, że "istnieje plan mający na celu destabilizację Pakistanu". Jak dodał, rebelianci przesuwają się teraz w głąb kraju z powodu operacji armii w rejonie ich bastionów na terenach plemiennych, graniczących z Afganistanem.

W Pakistanie trwa fala zamachów, które dokonują powiązani z Al-Kaidą talibowie. W ciągu ostatnich 2,5 roku zginęło w nich ponad 3 tys. osób. (PAP)

cyk/ ap/

5841035 5840980 5840947 5840936 arch.

Tagi: zamach, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz