Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Ambasador W. Brytanii wezwany do MSZ

0
Podziel się

Ambasador Wielkiej Brytanii w Islamabadzie Adam Thomson został wezwany
w poniedziałek do pakistańskiego MSZ po zeszłotygodniowej wypowiedzi brytyjskiego premiera Davida
Camerona na temat związków Pakistanu z grupami terrorystycznymi.

bEhxjcjp

Ambasador Wielkiej Brytanii w Islamabadzie Adam Thomson został wezwany w poniedziałek do pakistańskiego MSZ po zeszłotygodniowej wypowiedzi brytyjskiego premiera Davida Camerona na temat związków Pakistanu z grupami terrorystycznymi.

Ambasador Thomson spotkał się z pakistańskim ministrem spraw zagranicznych Shahem Mehmoodem Qureshim około godziny 11.30 czasu lokalnego (ok. godz. 8.30 czasu polskiego) - poinformował przedstawiciel ministra.

Informacje te potwierdził rzecznik brytyjskiej ambasady w Islamabadzie. Do spotkania doszło na prośbę ministra spraw zagranicznych Pakistanu w związku z uwagami brytyjskiego premiera - sprecyzował rzecznik.

bEhxjcjr

W przemówieniu w Bangalurze w czasie oficjalnej wizyty w Indiach Cameron oświadczył 27 lipca, że niektóre siły w Pakistanie "eksportują terroryzm" w regionie, a w stosunkach z radykalnymi grupami muzułmańskimi "stosują podwójne standardy".

Brytyjski premier najprawdopodobniej miał na myśli zamachy w Bombaju z listopada 2008 roku dokonane przez radykalne ugrupowanie Laszkar-e-Taiba, które podejrzewa się o powiązania z pakistańską służbą wywiadowczą ISI.

Władze w Pakistanie skrytykowały wypowiedź Camerona oświadczając, iż "brytyjski premier nie powinien ślepo ufać Wikileaks" - portalowi, który w ostatnich dniach opublikował dużą liczbę tajnych dokumentów na temat wojny w Afganistanie. Niektóre z tych dokumentów stawiały ISI w złym świetle.

Pomimo wypowiedzi Camerona, pakistański prezydent Asif Ali Zardari nie odwołał pięciodniowej wizyty w Wielkiej Brytanii. Do wizyty ma dojść w tym tygodniu. (PAP)

bEhxjcjx

jhp/ ap/

6713928 6714010 arch.

bEhxjcjS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)