Notowania

pakistan
04.12.2009 12:52

Pakistan: Co najmniej 39 ofiar zamachu w meczecie

Co najmniej 39 ludzi zginęło w piątek, gdy uzbrojeni w granaty i broń maszynową napastnicy zaatakowali meczet w Rawalpindi niedaleko stolicy Pakistanu Islamabadu - poinformowały służby ratownicze.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Co najmniej 39 ludzi zginęło w piątek, gdy uzbrojeni w granaty i broń maszynową napastnicy zaatakowali meczet w Rawalpindi niedaleko stolicy Pakistanu Islamabadu - poinformowały służby ratownicze. *

Znajdująca się w pobliżu siedziby naczelnego dowództwa pakistańskich sił zbrojnych świątynia uczęszczana jest przez wyższych przedstawicieli władz wojskowych.

"Meczet został zaatakowany przez terrorystów podczas piątkowych (świątecznych) modłów. Z pewnością napastników było tam więcej niż jeden. Skoro na pewno napastników było więcej, to istnieje możliwość, że niektórzy z nich nadal ukrywają się w okolicy" - powiedział wojskowy rzecznik, generał Athar Abbas.

Od chwili podjęcia w październiku przez rząd Pakistanu zbrojnej ofensywy przeciwko tailibom w graniczącym z Afganistanem regionie Południowego Waziristanu w odwetowych zamachach terrorystycznych w całym kraju zginęło kilkaset osób. (PAP)

dmi/ ap/

Tagi: pakistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz