Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Co najmniej 5 zabitych w amerykańskim ataku rakietowym

0
Podziel się

Co najmniej pięć osób zginęło w sobotę w ataku rakietowym,
dokonanym przez dwa - najprawdopodobniej amerykańskie - samoloty bezpilotowe w okręgu Chajber w
północno-zachodnim Pakistanie - poinformowały pakistańskie źródła wywiadowcze i rządowe.

bEgeTJOt

Co najmniej pięć osób zginęło w sobotę w ataku rakietowym, dokonanym przez dwa - najprawdopodobniej amerykańskie - samoloty bezpilotowe w okręgu Chajber w północno-zachodnim Pakistanie - poinformowały pakistańskie źródła wywiadowcze i rządowe.

Od dwóch lat Amerykanie regularnie dokonują takich uderzeń na związane z Al-Kaidą i talibami cele wzdłuż granicy Pakistanu z Afganistanem. Według władz Pakistanu, większość zabitych w tych atakach stanowią rebelianci. Jednak wielu Pakistańczyków uważa takie akcje za niedopuszczalne naruszanie suwerenności ich kraju.

Przedstawiciele władz podawali różne liczby ofiar sobotniego ataku - od 5 do 15. Jeden z nich, zastrzegający sobie anonimowość, powiedział agencji Associated Press, że dwa pociski kierowane uderzyły w dom, a dwa inne w ciężarówki wiozące rebeliantów.

bEgeTJOv

Według AP, był to pierwszy taki atak w regionie Chajber. Wcześniej w tym roku w Pakistanie odnotowano ponad 30 nalotów aparatów bezpilotowych, ale niemal wszystkie były skierowane na położony bardziej na południe region Waziristanu. (PAP)

dmi/ mc/

6241228 6241514

bEgeTJOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)