Notowania

polska
05.10.2008 14:07

Pakistan: "Dawn": Aresztowania podejrzanych o udział w porwaniu polskiego inżyniera

Pakistańska policja zatrzymała cztery osoby, podejrzane o udział w uprowadzeniu polskiego inżyniera - pisze w niedzielnym wydaniu internetowym pakistański dziennik "Dawn".

Podziel się
Dodaj komentarz

Pakistańska policja zatrzymała cztery osoby, podejrzane o udział w uprowadzeniu polskiego inżyniera - pisze w niedzielnym wydaniu internetowym pakistański dziennik "Dawn".

Zatrzymań dokonano jeszcze w poniedziałek w miejscowościach Pind Sultani i Domail w okręgu Jand. Dwóch podejrzanych po przesłuchaniu zwolniono "po kilku dniach" - pisze "Dawn". Pozostali dwaj nadal odpowiadają na pytania specjalnej pięcioosobowej policyjnej grupy śledczej, badającej sprawę porwanego polskiego inżyniera.

Jak powiedział gazecie szef biura śledczego okręgu (tehsil) Attock w prowincji Pendżab Raja Hasan Akhtar, jak do tej pory w śledztwie nie dokonano znaczniejszego postępu. Dodał też, iż nie dysponuje formalną informacją na temat żądań porywaczy.

"Dawn" pisze, powołując się na miejscowe źródła, iż wszystko wskazuje na to, że uprowadzony Polak mógł zostać przewieziony na tereny plemienne w rejonie Kohat, około 25 kilometrów od obozu, w którym pracowali polscy specjaliści.

Według "Dawn", z obozu wyjechało już jedenastu z 20 zatrudnionych tu pracowników polskiej firmy z Krakowa. Dziewięciu innych przygotowuje się do wyjazdu - pisze w niedzielę pakistański dziennik.

Polak, pracujący dla firmy Geofizyka Kraków, został uprowadzony przez uzbrojonych napastników w niedzielę rano, ok. 200 km na południowy zachód od Islamabadu. Do porwania doszło w pobliżu wsi Pind Sultani, na południowy zachód od stolicy Pakistanu - Islamabadu. Geofizyka Kraków prowadzi tam prace na zlecenie jednej z państwowych pakistańskich firm, która zajmuje się poszukiwaniem gazu ziemnego.

Porywacze zaatakowali należący do Geofizyki samochód; zabili trzech towarzyszących Polakowi Pakistańczyków: dwóch kierowców i funkcjonariusza ochrony, a następnie własnym samochodem uciekli z zakładnikiem w nieznanym kierunku. W czwartek irańska agencja IRNA podała, że do porwania Polaka przyznali się talibowie. Za jego uwolnienie zażądali wypuszczenia ekstremistów islamskich, więzionych w Bajaurze, Swacie i Darra. (PAP)

hb/ par/

int. arch.

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz