Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Już 38 zabitych w zamachu na pogrzebie policjanta

0
Podziel się

#
większa liczba ofiar
#

bErjwkiJ

# większa liczba ofiar #

08.08. Kweta (PAP/AP,Reuters,AFP) - Do 38 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu, do którego doszło w czwartek na pogrzebie zastrzelonego dzień wcześniej policjanta w Kwecie w zachodnim Pakistanie. Ataku dokonał zamachowiec samobójca. Około 50 osób zostało rannych.

Wcześniejszy bilans mówił o 28 ofiarach śmiertelnych i ponad 60 zabitych. Większość ofiar to policjanci.

bErjwkiL

Wśród zabitych jest Fajaz Sumbal - zastępca szefa operacji policyjnych w Beludżystanie - prowincji, której stolicą jest Kweta.

Zamachowiec samobójca miał na sobie kamizelkę z materiałami wybuchowymi. Szef policji w Kwecie Mir Zubair Mehmud powiedział, że zamachowiec zdetonował ładunek przed meczetem, gdzie zgromadzili się policjanci, aby modlić się w intencji zabitego kolegi. Wysoki rangą funkcjonariusz lokalnej policji Muhib Ullah został zastrzelony wcześniej w czwartek przez uzbrojonego mężczyznę. W ataku tym zginęło również jego dwóch synów i kierowca.

Nikt nie przyznał się do zamachu, lecz podejrzenia, jak pisze agencja Associated Press, kierują się w stronę islamskich radykałów. W Beludżystanie, który graniczy z Afganistanem i Iranem, są oni bardzo aktywni.(PAP)

cyk/ mmp/ kar/

bErjwkiR

14346617 14346770 14346931 14348239 arch.

bErjwkjm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)