Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach
02.06.2007 19:33

Pakistan: Pięć osób zginęło w zamachu przy granicy z Afganistanem

Pięć osób zginęło w sobotę w wybuchu przydrożnej pułapki minowej w północnym Pakistanie, niedaleko granicy z Afganistanem - poinformowała policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pięć osób zginęło w sobotę w wybuchu przydrożnej pułapki minowej w północnym Pakistanie, niedaleko granicy z Afganistanem - poinformowała policja.

Zamachu dokonano w wiosce Salarzai, około 15 kilometrów na wschód od miasta Khar, które jest głównym ośrodkiem regionu Bajaur. Teren ten stanowi ostoję afgańskich talibów i bojowników Al-Kaidy.

"Pięciu ludzi, w tym miejscowy dziennikarz i funkcjonariusz rządowy jechali samochodem, obok którego wybuchła pułapka minowa, zabijając wszystkich" - powiedział przedstawiciel lokalnej policji Mamoor Khan.

Bajaur jest najbardziej wysuniętym na północny wschód pakistańskim terytorium plemiennym. Graniczy z afgańską prowincją Kunar, gdzie wojska amerykańskie walczą z Al-Kaidą i talibami.

W styczniu 2006 roku bezpilotowy samolot CIA zaatakował w Bajaur domniemaną siedzibę zastępcy szefa Al-Kaidy, Ajmana az- Zawahiriego. Zginęło wtedy 18 osób, w tym kilku funkcjonariuszy Al- Kaidy, ale Zawahiriego na miejscu nie było.

W październiku śmigłowce armii pakistańskiej ostrzelały szkołę koraniczną w Bajaur, zabijając około 80 ludzi. W marcu tamtejsi przywódcy plemienni zapewnili rząd, że nie będą udzielać gościny zagranicznym bojownikom. (PAP)

dmi/ ap/

3412

Tagi: zamach, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz