Notowania

pakistan
12.12.2009 07:55

Pakistan: Podczas nalotu zginął jeden z liderów Al-Kaidy

Terrorysta był odpowiedzialny za planowanie zamachów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(obbino/CC/Flickr)

Podczas jednego z amerykańskich nalotów w północno-zachodnim Pakistanie zginął członek ścisłego kierownictwa Al-Kaidy, odpowiedzialny za planowanie zagranicznych operacji tej siatki terrorystycznej - powiadomiły w piątek amerykańskie źródła wojskowe.

_ - Istnieją silne wskazówki, że Saleh al-Somali, wysoko postawiony planista operacji Al-Kaidy, nie żyje _ - powiedział cytowany przez agencję Reutera anonimowy przedstawiciel amerykańskich sił antyterrorystycznych.

Jak dodał, zabity terrorysta należał do ścisłego kierownictwa Al-Kaidy i odpowiadał za planowanie ataków na całym świecie, w tym najprawdopodobniej w USA i Europie. Planista miał też jakoby utrzymywać kontakty z islamskimi ekstremistami we wschodniej Afryce, m.in. w Somalii.

Nalot bezzałogowego samolotu Predator, w wyniku którego zginąć miał al-Somali, został przeprowadzony w ubiegłym tygodniu. Amerykańskie media już wcześniej w tym tygodniu podawały, że wojska USA zabiły w Pakistanie jednego liderów Al-Kaidy, lecz nie ujawniały jego tożsamości.

Jak podaje agencja Associated Press, w ostatnich miesiącach amerykańskie siły zbrojne zintensyfikowały naloty na cele Al-Kaidy na terytoriach plemiennych w północno-zachodnim Pakistanie, graniczącym z Afganistanem. Budzi to sprzeciw władz Pakistanu, które wskazują, że w amerykańskich atakach ginie wielu cywilów, co zwiększa poparcie społeczeństwa dla bojowników.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz