Notowania

wiadomości
07.09.2011 07:50

Pakistan: Podwójny zamach bombowy w Kwecie - 15 zabitych

Co najmniej 15 osób zginęło w podwójnym samobójczym zamachu bombowym, do którego doszło w środę w pobliżu budynków rządowych w Kwecie na południowym-zachodzie Pakistanu - podała policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Co najmniej 15 osób zginęło w podwójnym samobójczym zamachu bombowym, do którego doszło w środę w pobliżu budynków rządowych w Kwecie na południowym-zachodzie Pakistanu - podała policja. *

Zamach wymierzony był w wysokiego rangą urzędnika odpowiedzialnego za bezpieczeństwo.

Jeden z napastników wysadził się w powietrze w samochodzie wyładowanym materiałami wybuchowymi znajdującym się w pobliżu pojazdu należącego do zastępcy dowódcy paramilitarnych oddziałów straży granicznej. Drugi zamachowiec wszedł do jego domu i dopiero tam zdetonował ładunki. Wśród zabitych są ochroniarze. Eksplozja zniszczyła ściany domu i uszkodziła pobliskie biura.

Na razie nikt nie przyznał się do odpowiedzialności za atak, jednak jak podkreśla Reuters, podobne zamachy są zazwyczaj dziełem talibskich bojowników powiązanych z Al-Kaidą. W prowincji Beludżystan, którego Kweta jest stolicą, od lat działalność prowadzą również rebelianci domagający się szerszej autonomii regionu i udziału w zyskach z wydobycia ropy i innych zasobów naturalnych.(PAP)

keb/ gma/

9730761

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz