Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Prezydent Musharraf przewieziony do szpitala, a nie do sądu

0
Podziel się

Były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf, który w czwartek miał
stanąć przed specjalnym trybunałem, gdzie miał być sądzony za zdradę stanu, został
przetransportowany do szpitala wojskowego z powodu "problemów kardiologicznych" - poinformowała
policja.

bEgMZZeJ

Były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf, który w czwartek miał stanąć przed specjalnym trybunałem, gdzie miał być sądzony za zdradę stanu, został przetransportowany do szpitala wojskowego z powodu "problemów kardiologicznych" - poinformowała policja.

Rozpoczęcie procesu byłego prezydenta zostało już dwukrotnie przełożone. W środę rozprawa nie odbyła się, ponieważ, jak poinformowano, na zaplanowanej trasie jego przejazdu do sądu w Islamabadzie znaleziono materiał wybuchowy. Z tego samego powodu w ubiegłym tygodniu przełożyć trzeba było odczytywanie zarzutów.

70-letni Musharraf został przewieziony do instytutu kardiologicznego w Rawalpindi, w pobliżu Islamabadu. Według członka ochrony byłego dyktatora, stan jego zdrowia jest zły.

bEgMZZeL

Do procesu doszło z inicjatywy obecnego premiera Nawaza Sharifa, którego w 1999 roku obalił wojskowy zamach, kierowany przez Musharrafa, ówczesnego naczelnego dowódcę armii pakistańskiej. W 2008 roku Musharraf zrezygnował z urzędu prezydenta i udał się na emigrację, z której wrócił w ubiegłym roku. Wkrótce potem wszczęto przeciw niemu postępowanie karne z tytułu ogłoszenia w 2007 roku stanu wyjątkowego, co uznano za akt zdrady stanu. Teoretycznie Musharrafowi grozi nawet kara śmierci.

Ciąży na nim również zarzut przyczynienia się do śmierci byłej premier Benazir Bhutto w 2007 roku, odsunięcia od obowiązków i przetrzymywania sędziów Sądu Najwyższego w tym samym roku, a także zabójstwa rok wcześniej szefa rebelii w niestabilnej prowincji Beludżystan - Akbara Buktiego. (PAP)

ksaj/ ro/

15404027 arch.

bEgMZZfm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)