Notowania

zamach
22.03.2009 19:37

Pakistan przekazał Interpolowi DNA osób podejrzanych o udział w zamachach w Bombaju

Władze Pakistanu przekazały Interpolowi wyniki DNA osób podejrzanych o udział w listopadowych krwawych zamachach terrorystycznych w Bombaju, w Indiach - poinformowała w niedzielę ta międzynarodowa organizacja policji kryminalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Władze Pakistanu przekazały Interpolowi wyniki DNA osób podejrzanych o udział w listopadowych krwawych zamachach terrorystycznych w Bombaju, w Indiach - poinformowała w niedzielę ta międzynarodowa organizacja policji kryminalnych. *

Interpol, którego siedziba znajduje się we francuskim Lyonie, wyraził zadowolenie z - jak to określono - "bezprecedensowego" gestu Islamabadu.

Wyniki, które dostarczono w sobotę, wzbogaciły archiwa Interpolu zawierające 85 tysięcy danych genetycznych.

"Decyzja Pakistanu przekazania Interpolowi informacji DNA związanych z terrorystami oznacza zwrot dla Interpolu w śledztwach w sprawie terroryzmu" - oświadczył sekretarz generalny tej organizacji Ronald K. Noble.

W zamachach w Bombaju zginęły co najmniej 174 osoby, w tym dziewięciu z 10 zamachowców.

Indie oświadczyły niedawno, że z organizatorami zamachów powiązani byli członkowie pakistańskiej agencji wywiadowczej ISI. Władze w Delhi twierdzą, że wszyscy zamachowcy, z których tylko jednego schwytano żywego, byli Pakistańczykami, a ich mocodawcy w Pakistanie kontaktowali się z nimi przez telefony komórkowe w czasie trzydniowego oblężenia. (PAP)

cyk/ ap/

2979

Tagi: zamach, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz