Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan przyznaje: Ataki w Bombaju planowano u nas

0
Podziel się

Ataki w Bombaju kosztowały życie 165 ludzi. Zginęło w nich też dziewięciu zamachowców.

Pakistan przyznaje: Ataki w Bombaju planowano u nas
(PAP/EPA)
bDJMGNIl

Pakistańskie władze po raz pierwszy przyznały, że listopadowe zamachy terrorystyczne w Bombaju były przynajmniej częściowo planowane w Pakistanie i że zatrzymano kilku podejrzanych.

Poinformował o tym Rehman Malik, doradca ds. bezpieczeństwa pakistańskiego premiera Yousafa Razy Gilaniego: - _ Część spisku miała miejsce w Pakistanie i zgodnie z dostępnymi informacjami, większość podejrzanych jest w naszych rękach _ - oświadczył Malik. Agencja Reutera poinformowała, że Islamabad oficjalnie zarejestrował policyjną skargę, określaną jako _ pierwszy raport informacyjny _, który może doprowadzić do osądzenia winnych.

Pakistan otworzył własne śledztwo w sprawie listopadowych zamachów w Bombaju i w jego ramach przeprowadził szereg aresztowań w środowiskach islamistów. Jednak po raz pierwszy uznał na tak wysokim szczeblu, że terytorium kraju było wykorzystywane do zorganizowania ataków - podkreśla AFP.

bDJMGNIn

Ataki w Bombaju kosztowały życie ok. 165 ludzi. Zginęło w nich też dziewięciu z 10 zamachowców.

Indie oświadczyły ostatnio, że z organizatorami zamachów powiązani byli członkowie pakistańskiej agencji wywiadowczej ISI. Władze w Delhi twierdzą, że wszyscy zamachowcy, z których tylko jednego schwytano żywego, byli Pakistańczykami, a ich mocodawcy w Pakistanie kontaktowali się z nimi przez telefony komórkowe w czasie trzydniowego oblężenia.

bDJMGNIO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)