Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trzęsienie ziemi
29.10.2008 06:55

Pakistan: Silne trzęsienie ziemi. Jest wiele ofiar

Według najnowszych informacji zginęło co najmniej 160 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Szybko rośnie liczba śmiertelnych ofiar środowego trzęsienia ziemi w południowo- zachodnim Pakistanie.- _ W okręgu Ziarat ratownicy wydobyli z gruzów 160 zwłok _ - poinformowały lokalne władze.

Akcja ratownicza trwa. Do szpitali przewożonych jest wielu rannych. Wojsko organizuje prowizoryczne obozy dla poszkodowanych.

Do tej pory ratownikom nie udało się dotrzeć do dotkniętych przez kataklizm, oddalonych od miast rejonów - głównie na pograniczu z Afganistanem.

Amerykańskie centrum sejsmologiczne USGS oszacowało siłę wstrząsów na 6,4 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się 70 kilometrów na północny wschód od Kwety, stolicy południowo- zachodniej prowincji Beludżystan i 185 km od afgańskiego Kandaharu.

Z dotychczasowych informacji wynika, że największe spustoszenie wstrząsy spowodowały w okręgach Ziarat i Pishin. Zniszczone zostały tysiące domów.

Dyrektor pakistańskiej służby meteorologicznej Qamaruz Zaman Chaudhry powiedział, że ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości zaledwie 10 kilometrów; takie _ płytkie _ trzęsienia są zwykle bardzo niszczycielskie w skutkach.

Ziemia zatrzęsła się na krótko przed wschodem słońca, o godz. 5.10 czasu miejscowego. Większość ludzi wstrząsy zaskoczyły we śnie.

Do najtragiczniejszego w historii Pakistanu trzęsienia ziemi doszło na północy kraju w październiku 2005 roku. Wskutek wstrząsów o sile 7,6 w skali Richtera zginęło wówczas około 75 tys. osób, a 3,5 mln straciło dach nad głową

Tagi: trzęsienie ziemi, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz