Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan we krwii. Rośnie zabitych w zamachu

0
Podziel się

Ataku dokonał zamachowiec samobójca. Około 50 osób zostało rannych.

Pakistan we krwii. Rośnie zabitych w zamachu
(AP/Fotolink/East News)
bErkfBxh

Do 38 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu, do którego doszło na pogrzebie zastrzelonego dzień wcześniej policjanta w Kwecie w zachodnim Pakistanie. Ataku dokonał zamachowiec samobójca. Około 50 osób zostało rannych.

Wcześniejszy bilans mówił o 28 ofiarach śmiertelnych i ponad 60 zabitych. Większość ofiar to policjanci. Wśród zabitych jest Fajaz Sumbal - zastępca szefa operacji policyjnych w Beludżystanie - prowincji, której stolicą jest Kweta.

Zamachowiec samobójca miał na sobie kamizelkę z materiałami wybuchowymi. Szef policji w Kwecie Mir Zubair Mehmud powiedział, że zamachowiec zdetonował ładunek przed meczetem, gdzie zgromadzili się policjanci, aby modlić się w intencji zabitego kolegi. Wysoki rangą funkcjonariusz lokalnej policji Muhib Ullah został zastrzelony wcześniej w czwartek przez uzbrojonego mężczyznę. W ataku tym zginęło również jego dwóch synów i kierowca.

bErkfBxj

Nikt nie przyznał się do zamachu, lecz podejrzenia, jak pisze agencja Associated Press, kierują się w stronę islamskich radykałów. W Beludżystanie, który graniczy z Afganistanem i Iranem, są oni bardzo aktywni.

Czytaj więcej w Money.pl
Indie oskarżają Pakistan. Wybuchnie wojna? Strona pakistańska zaprzeczała, jakoby w Kaszmirze w ogóle doszło tego dnia do wymiany ognia.
Zamach na ministra. Bomba w motocyklu Samochód ministra Javeda Naghori zaparkowany był w pobliżu boiska piłkarskiego, gdzie odbywał się mecz. Bomba, która była ukryta w motocyklu, eksplodowała po meczu, kiedy oficjel opuszczał imprezę.
Pakistan: krwawy atak na islamistów Dziewiętnaście osób, w tym piętnastu bojowników islamskich i czterech pakistańskich żołnierzy, zginęło.
bErkfBxK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)