Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Zastrzelono jednego z dowódców

0
Podziel się:

Niezidentyfikowani sprawcy zastrzelili w stolicy Pakistanu Nasiruddina
Hakkaniego, jednego z dowódców powiązanego z Al-Kaidą i walczącego z wojskami USA w Afganistanie ruchu zbrojnego.

Pakistan: Zastrzelono jednego z dowódców
(AP/Fotolink/East News)
bEslrEkB

Niezidentyfikowani sprawcy zastrzelili w stolicy Pakistanu Nasiruddina Hakkaniego, jednego z dowódców powiązanego z Al-Kaidą i walczącego z wojskami USA w Afganistanie ruchu zbrojnego - podały źródła i świadkowie w Islamabadzie.

Do zabójstwa doszło kilka kilometrów od amerykańskiej ambasady. Śmierć Hakkaniego uważana jest za poważny cios dla jego organizacji zbrojnej, jednocześnie może wywołać nowe napięcia między USA a Pakistanem przy okazji poszukiwania sprawców - pisze AP.

Dotychczas nikt nie przyznał się do zabicia mężczyzny. Niektórzy Pakistańczycy podejrzewają, że stali za tym Amerykanie.

bEslrEkD

Władze USA zarzucały pakistańskim służbom wywiadowczym wspieranie powiązanej z Al-Kaidą siatki Hakkaniego w celu zwalczania w Afganistanie wpływów głównego rywala Pakistanu w regionie - Indii. Islamabad odrzuca te oskarżenia.

Nasiruddin Hakkani odpowiadał za finanse organizacji powołanej przez jego ojca, weterana wojny radziecko-afgańskiej z lat 1979-1989 Dżalaluddina Hakkaniego. Grupą obecnie kieruje jego brat, Siradżuddin. Główna siedziba siatki mieści się w mieście Miranszach w Północnym Waziristanie, prowincji pakistańsko-afgańskiego pogranicza.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak kamikaze. Uwolnili 200 więźniów Napastnicy ostrzelali obiekt z granatników i otworzyli ogień z broni maszynowej krzycząc _ Bóg jest wielki! _ i _ Niech żyje Taliban! _
Talibowie zapowiedzieli atak. Wiadomo, kiedy Od kwietnia powiązani z Al-Kaidą pakistańscy talibowie zabili ponad sto osób w atakach m.in. na wiecach przedwyborczych, zwłaszcza kandydatów świeckich partii.
Zamach na policjanta. Nie żyje 6 osób Wśród ofiar śmiertelnych jest trzech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa i troje cywilów, w tym dwie kobiety.
Nie żyje dowódca powiązany z Al Kaidą Niezidentyfikowani sprawcy zastrzelili Nasiruddina Hakkaniego, walczącego z wojskami USA w Afganistanie ruchu zbrojnego.
bEslrEle
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)