Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Zastrzelono jednego z dowódców groźnego ruchu zbrojnego

0
Podziel się

Niezidentyfikowani sprawcy zastrzelili w stolicy Pakistanu Nasiruddina
Hakkaniego, jednego z dowódców powiązanego z Al-Kaidą i walczącego z wojskami USA w Afganistanie
ruchu zbrojnego - podały w poniedziałek źródła i świadkowie w Islamabadzie.

bEraHzsl

Niezidentyfikowani sprawcy zastrzelili w stolicy Pakistanu Nasiruddina Hakkaniego, jednego z dowódców powiązanego z Al-Kaidą i walczącego z wojskami USA w Afganistanie ruchu zbrojnego - podały w poniedziałek źródła i świadkowie w Islamabadzie.

Do zabójstwa doszło w niedzielę kilka kilometrów od amerykańskiej ambasady. Śmierć Hakkaniego uważana jest za poważny cios dla jego organizacji zbrojnej, jednocześnie może wywołać nowe napięcia między USA a Pakistanem przy okazji poszukiwania sprawców - pisze AP.

Dotychczas nikt nie przyznał się do zabicia mężczyzny. Niektórzy Pakistańczycy podejrzewają, że stali za tym Amerykanie.

bEraHzsn

Władze USA zarzucały pakistańskim służbom wywiadowczym wspieranie powiązanej z Al-Kaidą siatki Hakkaniego w celu zwalczania w Afganistanie wpływów głównego rywala Pakistanu w regionie - Indii. Islamabad odrzuca te oskarżenia.

Nasiruddin Hakkani odpowiadał za finanse organizacji powołanej przez jego ojca, weterana wojny radziecko-afgańskiej z lat 1979-1989 Dżalaluddina Hakkaniego. Grupą obecnie kieruje jego brat, Siradżuddin. Główna siedziba siatki mieści się w mieście Miranszach w Północnym Waziristanie, prowincji pakistańsko-afgańskiego pogranicza. (PAP)

zab/

15025208 arch. int.

bEraHzsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)