Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot chce skrócenia wakacji części posłów

0
Podziel się

Poseł PO Janusz Palikot zaapelował do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny,
aby skrócił wakacje posłom zasiadającym w komisjach, które w tym roku wykazały się najmniejszą
aktywnością.

bEiHegjV

Poseł PO Janusz Palikot zaapelował do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, aby skrócił wakacje posłom zasiadającym w komisjach, które w tym roku wykazały się najmniejszą aktywnością.

Palikot w liście do marszałka Sejmu, opublikowanym w czwartek na swoim blogu, przypomniał, że tegoroczne wakacje poselskie zaplanowane są do 21 września, a - jak zauważył - od bardzo długiego czasu w poszczególnych komisjach stałych zalegają projekty ustaw przygotowane przez sejmową komisję "Przyjazne Państwo".

W tym roku wakacje parlamentarne są wyjątkowo długie, co spowodowane jest remontem pomieszczeń sejmowych, w tym sali plenarnej.

bEiHegjX

"Proponuję, aby skrócić wakacje posłom zasiadającym w komisjach, które w tym roku wykazały się najmniejszą aktywnością. Dodatkowe posiedzenia w moim przekonaniu powinny odbyć się we wrześniu, jeszcze przed posiedzeniem Sejmu" - napisał Palikot. Jak argumentuje, dodatkowe posiedzenia komisji wpłyną pozytywnie na przyspieszenie prac nad projektami ustaw przygotowanymi przez komisję "Przyjazne Państwo", pozwolą nadrobić zaległości i usprawnią prace nad tymi projektami na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

Palikot przedstawił też listę zaległych projektów ustaw, przygotowanych w komisji "Przyjazne Państwo".

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) powiedział PAP, że posiedzenia sejmowych komisji zwołują prezydia poszczególnych komisji, dlatego też komisje mogą pracować zawsze i nie jest do tego potrzebne skracanie wakacji parlamentarnych. Jednocześnie dodał, że większość posłów jest obecnie na urlopach, część poza krajem, dlatego takie apele - jego zdaniem - "nie mają większego sensu". "Urlopy posłowie brali dużo wcześniej, planowali, trzeba było ten pomysł zgłaszać wcześniej, a nie teraz - zaznaczył Niesiołowski.

Dziennikarzowi PAP nie udało się skontaktować z marszałkiem Sejmu, który jest na urlopie.(PAP)

bEiHegkd

mrr/ ajg/ la/ jra/

bEiHegky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)