Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot: głębsza integracja w UE i skok technologiczny - zadania Polski

0
Podziel się

Głębsza integracja europejska, skok technologiczny, wyższe zarobki Polaków,
wprowadzenie euro - to najważniejsze według lidera Twojego Ruchu Janusza Palikota wyzwania, które
stoją przed Polską w najbliższych latach.

bEhdcwPV

Głębsza integracja europejska, skok technologiczny, wyższe zarobki Polaków, wprowadzenie euro - to najważniejsze według lidera Twojego Ruchu Janusza Palikota wyzwania, które stoją przed Polską w najbliższych latach.

Palikot odwiedził w piątek Radom w ramach kampanii do PE. "Nasz program jest bardzo proeuropejski. Oczekujemy głębszej integracji europejskiej, wprowadzenia wspólnej polityki energetycznej, wspólnej armii europejskiej i szeregu innych rozwiązań, które spowodowałyby, że Europa będzie lepiej niż to widzimy ostatnio działać - skuteczniej, szybciej, bardziej zdecydowanie i bardziej jednolicie" - mówił Palikot.

Zdaniem lidera Twojego Ruchu w związku z zagrożeniem rosyjskim, Europa powinna przyspieszyć zmiany. "Paradoksalnie to ogromna szansa dla polityków proeuropejskich, żeby z tego kryzysu, który wywołała Rosja, wyjść z inicjatywą pewnych zmian w samej UE" - przekonywał.

bEhdcwPX

Palikot zapowiedział, że najpóźniej za dwa tygodnie Twój Ruch złoży projekt zmian w konstytucji, umożliwiających wprowadzenie euro i rozpoczęcie w trybie natychmiastowym - ze względu "na zagrożenie rosyjskie i agresywną politykę Putina" - procedur związanych z wprowadzeniem w Polsce euro. "Euro to jest dla nas rozwiązanie militarne, polityczne, a dopiero po trzecie ekonomiczne" - przekonywał.

Podkreślał, że Polacy nadal zarabiają mniej niż obywatele innych krajów. Według niego, aby się to zmieniło, musi być wprowadzona inna strategia gospodarcza. Wszelkie inwestycje powinny być prowadzone w kilku ważnych dziedzinach; chodzi o przetwórstwo rolno-spożywcze, obróbkę drewna, informatykę, biotechnologie i energię z chemią. Jego zdaniem skok technologiczny może dać 700-800 tys. nowych, dobrze opłacanych miejsc pracy.

Palikot w piątek ma odwiedzić także Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienną.

Listę komitetu Europa Plus Twój Ruch na Mazowszu otwiera szef Partii Demokratycznej Andrzej Celiński; za nim znalazła się przewodnicząca regionu radomskiego Partii Demokratycznej Krystyna Suszyńska; dalej: poseł TR Paweł Sajak; chemiczka Iwona Wawer; poseł TR Armand Ryfiński; należąca do stowarzyszenia Kongres Kobiet Magdalena Nieckarz; przedsiębiorca Piotr Maciejec; była miss Polski 2003, wspierająca środowisko osób głuchych Katarzyna Galasiewicz; ekonomista i społecznik Grzegorz Wieczorek oraz prawniczka i działaczka organizacji społecznych Aleksandra Słomkowska.(PAP)

bEhdcwQd

ilp/ as/ mow/

bEhdcwQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)