Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot: na jesiennym zjeździe nowy program Ruchu

0
Podziel się

Janusz Palikot zapowiedział w poniedziałek przedstawienie - na jesiennym
nadzwyczajnym zjeździe Ruchu Palikota - nowego programu dotyczącego: systemu emerytalnego, służby
zdrowia, edukacji, a także rozwoju gospodarczego.

bErwdBBx

Janusz Palikot zapowiedział w poniedziałek przedstawienie - na jesiennym nadzwyczajnym zjeździe Ruchu Palikota - nowego programu dotyczącego: systemu emerytalnego, służby zdrowia, edukacji, a także rozwoju gospodarczego.

"Najpierw na konwencjach, a później na nadzwyczajnym zjeździe zaproponuję pewne zmiany. Po pierwsze - nowy program na dwa lata. Po drugie - zmiany w statucie, także zmiany organizacyjne, pewnego rodzaju centralizację zarządzania partią (to postulat zgłaszany przez działaczy, żeby bardziej zorganizować i usystematyzować pracę w terenie). Po trzecie - zaproponuję pewnego rodzaju zmiany współpracy z innymi środowiskami politycznymi, w tym także Europą Plus" - powiedział Palikot na konferencji prasowej w Bydgoszczy.

Przed nadzwyczajnym zjazdem ma się odbyć 16 konwencji wojewódzkich, a sam zjazd ma być zorganizowany na przełomie września i października lub w październiku. Palikot zastrzegł, że nie może podać konkretnego terminu, gdyż trwają poszukiwania odpowiedniego obiektu.

bErwdBBz

Jak poinformował, odwiedził 41 okręgów wyborczych, w których spotkał się członkami partii; rozmawiał z nimi m.in. o kondycji ugrupowania, strategii na jesień i zmianach programowych.

"Jestem potwornie zmęczony objazdem. Potrzebuję około dwóch tygodni na przemyślenie tego wszystkiego, co się nazbierało. Potem we wrześniu będę przedstawiał poszczególne elementy, aż ostatecznie dojdzie do głosowania nad zmianami na zjedzie (...) Wszyscy mamy świadomość, że na te kolejne dwa lata przed wyborami musimy przedstawić program dotyczący systemu emerytalnego, służby zdrowia, edukacji, a także rozwoju gospodarczego" - podkreślił, pytany o sprecyzowanie zmian, do których ma dojść na zjeździe.

Palikot nawiązał też do swojego "Listu do przyjaciół z Platformy Obywatelskiej", w którym zachęca działaczy PO do przystąpienia do jego partii lub współtworzonej przez niego formacji Europa Plus. "Rzecz nie polega na tym, żeby odeszła teraz jedna czy dwie osoby z klubu PO, czy skądś do Ruchu Palikota. Taki transfer nic nie zmienia. Tu chodzi o coś innego, czy dojdzie do pewnego tektonicznego przesunięcia. Jeżeli 16 proc. wyborców PO, którzy głosowali półtora roku temu na PO, dzisiaj nie chce iść na wybory, nie chce głosować na PO, a z tych 24 proc. jest przynajmniej kilka procent, które bardzo poważnie zastanawiają się, czy popierać PO, to możemy być pewni, że z tego można zbudować duże środowisko polityczne" - mówił Palikot.

Lider RP ocenił też, że momentem przełomowym będą wybory do Parlamentu Europejskiego, które jego zdaniem PO przegra, a wygra PiS i wówczas będzie "trzęsienie ziemi".

bErwdBBF

"Ten list jest dzisiaj po to napisany, żeby rozpocząć dialog, który będzie łatwiejszy za rok i kilka miesięcy, a jeśli w międzyczasie wydarzy się coś nadspodziewanie dużego to świetnie. Trzeba jednak pamiętać, że w partiach władzy najpóźniej widzi się kryzys" - konkludował. (PAP)

rau/ son/ jbr/

bErwdBCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)