Notowania

partia palikota
05.10.2010 11:31

Palikot poza PO. Graś: To bardzo dobra data

Poseł z Lublina zamierza objechać całą Polskę i założyć nową partię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Rzecznik rządu Paweł Graś nie będzie przekonywał posła Janusza Palikota, aby odszedł z Platformy przed 6 grudnia. Palikot - który zamierza stworzyć własne ugrupowanie - zapowiedział już, że tego dnia opuści Platformę i złoży mandat poselski.

Palikot mówił o możliwości swojego odejścia z PO przed 6 grudnia. _ - Jeśli zadzwoni do mnie Paweł Graś i poprosi, żebym oddał legitymację (partyjną) wcześniej, to chociaż to utrudni sytuację działaczom lubelskiej Platformy, no to jeśli będzie takie oczekiwanie kierownictwa partii, to ja to zrobię _ - powiedział poseł w RMF FM.

_ - 6 grudnia to bardzo dobra data _ - powiedział Graś. Odejście z PO w dniu 6 grudnia Palikot zapowiedział na kongresie założonego przez siebie Ruchu _ Nowoczesna Polska _.

Datę tę tłumaczył tym, że Zbigniew Wojciechowski, który miałby objąć po nim mandat poselski, w listopadowych wyborach samorządowych, kandyduje na prezydenta Lublina jako kandydat niezależny i tym samym konkuruje z kandydatem PO. 6 grudnia - zaznacza Palikot - będzie już po drugiej turze wyborów samorządowych.

Wczoraj Palikotzrezygnował z szefowania lubelskiej Platformie. Zapowiedział, że 15 stycznia regionalny zjazd wybierze nowego szefa regionalnej Platformy. Zarząd lubelskiej PO przyjął rezygnację Palikota i wyznaczył tymczasowo na szefa regionu posła Stanisława Żmijana.

Między 15 października a 15 listopada Palikot zamierza objechać wszystkie województwa, aby spotkać się z działaczami zakładanego przez siebie ruchu, przeprowadzić debaty programowe, a także _ pewne akcje _. Palikot zamierza stworzyć nową partię polityczną.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t112219.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nastepce;palikota;wybierze;zjazd;lubelskiej;po,54,0,686390.html) Następcę Palikota wybierze zjazd lubelskiej PO Poseł dziś rezygnuje z przewodniczenia oddziałowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t80069.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gras;o;palikocie;to;bardzo;rozsadna;decyzja,240,0,686320.html) Graś o Palikocie: To bardzo rozsądna decyzja Rzecznik rządu chce umorzenia sprawy Palikota przed sądem partyjnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t112233.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;rezygnuje;ale;chcialby;zachowac;nazwe,120,0,686200.html) Palikot rezygnuje, ale chciałby zachować nazwę Poseł PO przestanie być szefem lubelskiego regionu PO. Zapowiada ofensywę nowego ruchu.
Tagi: partia palikota, paweł graś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz