Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Panorama": Kardynał Bertone otrzymał list z groźbą śmierci

0
Podziel się

Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone otrzymał niedawno
anonimowy list, w którym grożono mu śmiercią - poinformował w czwartek włoski tygodnik "Panorama".
Watykan odmówił komentarzy na ten temat.

bEigTJhN

Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone otrzymał niedawno anonimowy list, w którym grożono mu śmiercią - poinformował w czwartek włoski tygodnik "Panorama". Watykan odmówił komentarzy na ten temat.

Według tygodnika list został przekazany przez biuro kardynała do żandarmerii watykańskiej, która wszczęła śledztwo.

W anonimowym liście oskarżono kardynała Bertone o to, że nie umie podejmować decyzji i wybiera swoich współpracowników biorąc pod uwagę osobiste sympatie - twierdzi "Panorama".

bEigTJhP

Autor listu, który może pochodzić z kręgów watykańskich, nawiązuje tu do nominacji, która spodziewana jest w najbliższych dniach - pisze agencja AFP. Sekretarz Generalny Gubernatoratu Państwa Watykańskiego arcybiskup Carlo Maria Vigano ma zostać nuncjuszem watykańskim w USA.

Kardynał Bertone został mianowany sekretarzem stanu w 2006 roku przez papieża Benedykta XVI, którego był współpracownikiem, gdy Joseph Ratzinger był prefektem Kongregacji Nauki Wiary. Ciesząc się zaufaniem papieża Bertone był często - jak pisze AFP - krytykowany za to, że nie jest przygotowany do poruszania się w świecie dyplomacji. (PAP)

jo/ ap/

9694840

bEigTJiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)