Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 12:30

PAP wspiera WOŚP - zdjęcie z podpisami noblistów na aukcji

# dochodzi wypowiedź autora zdjęcia #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź autora zdjęcia #

12.01. Warszawa (PAP) - Zdjęcie z podpisami m.in. Dalajlamy XIV, b. prezydenta Lecha Wałęsy oraz amerykańskiej aktorki Sharon Stone, zrobione przez fotoreportera PAP podczas szczytu noblistów, który odbył się w ubiegłym roku w Warszawie, można licytować na internetowej aukcji na rzecz WOŚP.

"Jest to zdjęcie ze spotkania noblistów, kiedy to Dalajlama przekazuje Nagrodę Pokoju Sharon Stone. Organizatorem był Instytut Lecha Wałęsy. Podpisy na zdjęciu Dalajlamy, Lecha Wałęsy i Sharon Stone" - powiedziała Lidia Sobańska z zarządu Polskiej Agencji Prasowej.

Autorem zdjęcia, przekazanego na aukcję przez PAP, Instytut Lecha Wałęsy i Press Club Polska, jest fotoreporter Agencji Jacek Turczyk. "Zdjęcie zostało zrobione podczas uroczystości w Teatrze Wielkim w momencie, gdy Sharon Stone odbierała Nagrodę Pokoju z rąk Dalajlamy" - powiedział PAP autor zdjęcia.

"To jest wyjątkowe zdjęcie, dlatego że wszyscy nobliści się na nim podpisali. Myślę, że będzie miało wyjątkową cenę" - powiedział szef Press Clubu Polska Jarosław Włodarczyk. W XIII Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla uczestniczyli: Lech Wałęsa, Dalajlama XIV, Frederik Willem de Klerk, Muhammad Yunus, Mairead Corrigan Maguire, Betty Williams, Shirin Ebadi).

"Robimy wszystko, aby Dalajlama potwierdził, że będzie w tym roku na Przystanku Woodstock. Zdjęcie wyjątkowe, licytujemy także teraz" - powiedział Jurek Owsiak.

Aukcję można znaleźć na Allegro: http://aukcje.wosp.org.pl/zdjecie-z-autografami-i941513

Zebrane podczas 22. Finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

W tym roku WOŚP po raz drugi zbiera pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Do południa na koncie WOŚP było ponad 3 mln złotych. (PAP)

gdyj/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz