Notowania

papież
05.05.2010 13:36

Papież apeluje o nuklearne rozbrojenie

Pokój oparty jest na zaufaniu i poszanowaniu zobowiązań - powiedział Benedykt XVI.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI wyraził nadzieję, że na świecie rozpocznie się _ prawdziwy proces rozbrojenia nuklearnego - wspólnego, bezpiecznego i ściśle powiązanego z pełnym i gorliwym wypełnieniem międzynarodowych zobowiązań _.

Nawiązując do trwającej w Nowym Jorku konferencji przeglądowej sygnatariuszy układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej papież podkreślił: _ Pokój oparty jest na zaufaniu i poszanowaniu dla powziętych zobowiązań, a nie tylko na równowadze sił _.

_ - W takim duchu zachęcam do inicjatyw, które dążą do stopniowego rozbrojenia w perspektywie całkowitej eliminacji tej broni na planecie _ - dodał Benedykt XVI.

Zaapelował też: _ Wzywam wszystkich uczestników spotkania w Nowym Jorku, aby pokonali uwarunkowania historii i cierpliwie wznosili polityczne i gospodarcze fundamenty pokoju, aby pomóc integralnemu rozwojowi ludzkiemu i autentycznym aspiracjom narodów _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Prezydent Iranu ostrzega przed sankcjami dla jego kraju ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;iranu;ostrzega;przed;sankcjami;dla;jego;kraju,114,0,616818.html )
* [ USA ujawniły swój arsenał atomowy ]( http://news.money.pl/artykul/usa;ujawnily;swoj;arsenal;atomowy,18,0,616466.html )
* [ Korea Północna szykuje kolejną próbę atomową? ]( http://news.money.pl/artykul/korea;polnocna;szykuje;kolejna;probe;atomowa,59,0,611899.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz