Notowania

wiadomości
22.01.2014 11:56

Papież apeluje o zakończenie konfliktu w Syrii

Papież Franciszek zaapelował do uczestników rozpoczętej w środę międzynarodowej konferencji pokojowej w sprawie Syrii, by dołożyli wszelkich starań i doprowadzili do zakończenia konfliktu w tym kraju. Narodowi syryjskiemu życzył pojednania i zgody.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Papież Franciszek zaapelował do uczestników rozpoczętej w środę międzynarodowej konferencji pokojowej w sprawie Syrii, by dołożyli wszelkich starań i doprowadzili do zakończenia konfliktu w tym kraju. Narodowi syryjskiemu życzył pojednania i zgody. *

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie papież powiedział: "Modlę się do Pana o to, aby poruszył serca wszystkich, by poszukując wyłącznie dobra dla narodu syryjskiego, tak bardzo umęczonego, nie szczędzili wysiłków na rzecz doprowadzenia do pilnego przerwania przemocy i zakończenia konfliktu, który spowodował już zbyt wiele cierpień".

"Życzę drogiemu narodowi syryjskiemu zdecydowanego podążania drogą pojednania, zgody i odbudowy z udziałem wszystkich obywateli, tak, by każdy mógł znaleźć w drugim nie wroga, nie rywala, ale brata, którego należy przyjąć i uściskać" - podkreślił Franciszek odnosząc się do rozmów w szwajcarskim kurorcie Montreux.

Katechezę papież poświęcił trwającemu Tygodniowi Modlitw o Jedność Chrześcijan. Mówił wiernym, że podział między chrześcijanami jest powodem "zgorszenia" i wzywał do modlitwy, pokory i nawrócenia na drodze ku jedności. Ostrzegł, że podziały osłabiają "wiarygodność i skuteczność" zaangażowania ewangelizacyjnego i "mogą ogołocić krzyż z jego mocy".

"Mimo cierpienia z powodu podziałów, które niestety wciąż pozostają, przyjmujemy zachętę do radowania się z łask udzielonych przez Boga innym chrześcijanom. Mamy ten sam chrzest, tego samego Ducha Świętego, który obdarzył nas łaskami, radujmy się z tego" - mówił Franciszek.

Zwracając się do Polaków, wśród których była grupa niewidomych dzieci i młodzieży z Lasek, papież powiedział: "Przez łaskę chrztu staliśmy się dziećmi Bożymi i uczniami Jezusa Chrystusa, powołanymi do świętości i ubogaconymi darami Ducha Świętego. Dlatego szczerze cieszmy się z tych darów i módlmy się o jedność chrześcijan".

W sobotę w rzymskiej bazylice świętego Pawła za Murami Franciszek odprawi nieszpory z okazji zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. (PAP)

sw/ az/ ap/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz