Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek apeluje do młodzieży

0
Podziel się:

Papież Franciszek powiedział, że obecnie na świecie jest więcej męczenników niż w pierwszych wiekach Kościoła.

Papież Franciszek apeluje do młodzieży
(PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
bEEvAvNN

Papież Franciszek powiedział, że obecnie na świecie jest więcej męczenników niż w pierwszych wiekach Kościoła. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański papież apelował do młodzieży, by nie obawiała się _ iść pod prąd _.

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy osób zebranych na placu Świętego Piotra, Franciszek podkreślił: - _ W ciągu dwóch tysięcy lat były ogromne szeregi mężczyzn i kobiet, którzy poświęcili życie, by pozostać wiernymi Jezusowi Chrystusowi i jego Ewangelii _.

_ - I dzisiaj w wielu częściach świata są męczennicy: mężczyźni i kobiety uwięzieni, zabici tylko dlatego, że są chrześcijanami. Jest ich więcej niż w pierwszych wiekach Kościoła _ - mówił Franciszek.

bEEvAvNP

Dodał, że jest także _ męczeństwo dnia powszedniego _, które nie niesie za sobą śmierci, lecz oddanie, zgodnie - jak stwierdził - _ z logiką Jezusa, logiką daru, poświęcenia _.

_ - Iluż ojców i matek każdego dnia realizuje w praktyce swą wiarę, poświęcając swoje życie dla dobra rodziny. Ilu księży, zakonników, zakonnic z wielkodusznością pełni swą służbę dla Królestwa Boga. Ilu młodych ludzi rezygnuje ze swoich interesów, by poświęcić się dzieciom, niepełnoprawnym, starcom _ - powiedział papież.

Zauważył następnie, że wielu wierzących woli _ iść pod prąd _, by nie wyrzec się głosu sumienia i prawdy.

Franciszek zwrócił się do młodzieży zgromadzonej na placu: _ Nie lękajcie się iść pod prąd, kiedy chcą wam odebrać nadzieję, kiedy proponuje się wam zepsute wartości _.

bEEvAvNV

_ - Tak, jak nie chcemy zjeść jedzenia, które się zepsuło, nie chcemy wartości, które są zepsute, które rujnują życie i odbierają nadzieję - mówił Franciszek. - Bądźcie odważni i dumni z tego, że idziecie pod prąd _ - apelował. Spotkanie zakończył prośbą do wiernych: _ - Módlcie się za mnie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież Franciszek odwołał udział w koncercie Po raz pierwszy od swego wyboru papież Franciszek zrezygnował z udziału w uroczystości, w której miał uczestniczyć.
Papież przestrzega dyplomatów przed... Podczas spotkania ze 150 nuncjuszami apostolskimi papież podkreślił dzisiaj, że nie mogą oni szukać wygody i spokoju.
Włosi są nim zafascynowani. Jest sondaż Aż 85 procent Włochów ma zaufanie do papieża Franciszka - wynika z sondażu przeprowadzonego w związku z mijającymi jutro 100 dniami od jego wyboru.
bEEvAvOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)