Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież Franciszek łamie zasady bezpieczeństwa

0
Podziel się

Ostatnia podróż do Brazylii była ogromnym wyzwaniem dla wszystkich, pilnujących bezpieczeństwa papieża.

Papież Franciszek łamie zasady bezpieczeństwa
(Igor Petyx / Splash News/EAST NEWS)
bDyzWLUB

Jesteśmy czujni, ale zachowanie papieża nie budzi szczególnych obaw o jego bezpieczeństwo - tak komendant watykańskiej żandarmerii Domenico Giani odniósł się do wyrażanego zaniepokojenia w związku z postawą Franciszka, który często zachowuje się nadzwyczaj nieostrożnie.

Podczas uroczystości z okazji święta żandarmerii Giani podkreślił: _ Papieża Franciszka należy postrzegać jako kogoś szczególnego. To człowiek, który jest przede wszystkim księdzem, a jego zadaniem jest obecność _.

Dowódca formacji, czuwającej wraz z Gwardią Szwajcarską nad bezpieczeństwem papieża, wyraził przekonanie, że mimo iż przełamuje on wszelkie bariery i dąży do jak najbliższego kontaktu z wiernymi, ryzyko jest _ minimalne _. Zapewnił, że żandarmeria zachowuje spokój.

bDyzWLUD

_ - Oczywiście przy papieżu Franciszku musieliśmy zmodyfikować wiele rzeczy w naszym postępowaniu _ - przyznał komendant Giani. _ - Znamy - _dodał _ - jego pragnienie, by być jak najbliżej ludzi _.

_ - Sam papież rozumie trudność naszej pracy _ - oświadczył Domenico Giani. Przypomniał, że watykańscy żandarmi otrzymali podziękowania od papieża po jego pielgrzymce do Brazylii.

Ta lipcowa podróż była w zgodnej opinii komentatorów ogromnym wyzwaniem dla wszystkich, pilnujących bezpieczeństwa papieża. Już pierwszego dnia, zaraz po jego przybyciu do Rio de Janeiro wszystkie służby stanęły w obliczu gigantycznego chaosu na ulicach metropolii podczas przejazdu samochodu papieża. Auto na długi czas utknęło w ulicznym korku, a wierni niemal kładli się na masce, by pozdrowić i dotknąć Franciszka.

Bardzo dużo pracy ma cała papieska ochrona co tydzień, podczas środowych audiencji generalnych na placu Świętego Piotra z udziałem dziesiątków tysięcy ludzi. Zarówno przed spotkaniem, jak i po nim Franciszek długo objeżdża sektory witając się z wiernymi. Niekiedy wysiada z papamobile, by podejść do ludzi. Papieżowi zdarzyło się nawet wypić napój, podany mu przez wiernych.

bDyzWLUJ
Czytaj więcej w Money.pl
Interpol będzie szukał polskiego księdza? Skandal na Dominikanie wybuchł, gdy tamtejsza telewizja nadała reportaż przedstawiający nuncjusza, który odwiedzał miejsca w stolicy kraju słynące z prostytucji nieletnich.
Papież mianuje kobietę kardynałem? Dyskusję na ten temat wywołał dziennik _ El Pais _. - _ Geniusz kobiecy jest konieczny w miejscach, gdzie podejmuje się ważne decyzje _ - uważa papież.
Papież prześcignął satyryka i showmana Prawdziwym przebojem było niedawno zdjęcie, przedstawiające młodych Włochów, którzy sfotografowali się razem z papieżem telefonem komórkowym w bazylice Świętego Piotra.
bDyzWLVe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)