Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek: ubodzy i chorzy są bogactwem dla Kościoła

0
Podziel się:

- Nie uważajcie się tylko za obiekt solidarności i miłosierdzia, ale czujcie się włączeni w pełni w życie i misję Kościoła - apelował dziś papież.

Papież Franciszek: ubodzy i chorzy są bogactwem dla Kościoła
(Donatella Giagnori / EIDON/REPORTER)
bEsvBfvp

Papież Franciszek powiedział dziś, że ubodzy i chorzy są _ bogactwem dla Kościoła _. Zwracając się do nich podczas audiencji w Watykanie apelował: _ Nie wstydźcie się być cennym skarbem Kościoła _.

W Auli Pawła VI papież spotkał się z setkami podopiecznych włoskiego stowarzyszenia dobroczynnego Unitalsi, które organizuje wyjazdy chorych i niepełnosprawnych do Lourdes i innych sanktuariów maryjnych. W przemówieniu Franciszek mówił do chorych: _ Nie uważajcie się tylko za obiekt solidarności i miłosierdzia, ale czujcie się włączeni w pełni w życie i misję Kościoła _.

Papież dodał, że organizacje charytatywne idą _ pod prąd _ logiki _ światowości _ oraz _ odrzucenia _ i pomagają cierpiącym być protagonistami w Kościele i całym społeczeństwie.

bEsvBfvr

_ - Dzisiaj panuje kulturowa i społeczna tendencja, by ukrywać kruchość fizyczną i uważać ją tylko za problem, wymagający rezygnacji i litowania się, a niekiedy odrzucania takich osób _ - zauważył Franciszek.

Następnie blisko półtorej godziny papież spędził z chorymi i niepełnosprawnymi witając się po kolei niemal z każdym z nich, błogosławiąc i rozmawiając z nimi. Chorym dzieciom rozdawał autografy, przyjmował od nich rysunki.

Czytaj więcej w Money.pl

bEsvBfvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)