Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atak usa na syrię
29.08.2013 14:02

Papież i król Jordanii: Dialog jedynym rozwiązaniem dla Syrii

Pierwsze spotkanie Franciszka i króla Jordanii miało nietypowy przebieg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek i król Jordanii Abdullah II podczas czwartkowego spotkania w Watykanie wyrazili przekonanie, że konflikt w Syrii może zostać rozstrzygnięty tylko na drodze dialogu i negocjacji. Ich zdaniem starania te musi wspierać wspólnota międzynarodowa.

W komunikacie wydanym przez Watykan po pierwszym spotkaniu nowego biskupa Rzymu i jordańskiego monarchy poinformowano, że tematem ich rozmowy była _ tragiczna sytuacja, ku której zmierza Syria _.

_ Potwierdzono, że droga dialogu i negocjacji z udziałem wszystkich części składowych społeczeństwa syryjskiego, przy wsparciu wspólnoty międzynarodowej jest jedyną opcją, by położyć kres konfliktowi i przemocy, które każdego dnia przynoszą tyle ofiar, zwłaszcza wśród bezbronnej ludności _ - głosi watykańska nota.

Ponadto Franciszek oraz jego współpracownicy, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone i szef dyplomacji arcybiskup Dominique Mamberti, rozmawiali z Abdullahem II o wznowieniu rokowań między Palestyńczykami i Izraelczykami oraz o sprawie statusu Jerozolimy. Położono też nacisk na pozytywny wkład wspólnot chrześcijańskich w życie społeczeństw Bliskiego Wschodu i na to, że są one ich _ integralną częścią _.

Pierwsze spotkanie Franciszka i króla Jordanii miało nietypowy przebieg. W prywatnej rozmowie w papieskiej bibliotece, która zazwyczaj ma charakter spotkania w cztery oczy, cały czas uczestniczyła małżonka Abdullaha II, królowa Rania.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: atak usa na syrię, papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz