Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież modlił się za ofiary kataklizmów w Indonezji i Beninie

0
Podziel się

Benedykt XVI modlił się w środę podczas audiencji generalnej w Watykanie za
ofiary kataklizmów w Indonezji, gdzie trzęsienie ziemi wywołało potężną falę tsunami, oraz w
Beninie dotkniętym powodziami.

bEgBZFjF

Benedykt XVI modlił się w środę podczas audiencji generalnej w Watykanie za ofiary kataklizmów w Indonezji, gdzie trzęsienie ziemi wywołało potężną falę tsunami, oraz w Beninie dotkniętym powodziami.

Papież powiedział wiernym, zgromadzonym na Placu świętego Piotra: "W ostatnich godzinach nowe straszliwe tsunami uderzyło w wybrzeże Indonezji, dotkniętej także przez wybuch wulkanu, powodując liczne ofiary i zaginionych".

"Rodzinom ofiar składam najszczersze kondolencje z powodu utraty najbliższych, a całą ludność Indonezji zapewniam o mej bliskości i modlitwie" - dodał Benedykt XVI.

bEgBZFjH

Zwrócił następnie uwagę na klęskę żywiołową w Beninie: "Jestem także blisko z drogimi mieszkańcami Beninu, dotkniętego nieustannymi powodziami, które pozbawiły wiele osób dachu nad głową i pogorszyły warunki higieniczno-sanitarne".

"Wzywam błogosławieństwa Pana dla ofiar i pociechy dla całego narodu. Wspólnotę międzynarodową proszę, by nie zwlekała z dostarczeniem niezbędnej pomocy i niesieniem ulgi tym, którzy cierpią z powodu tych zniszczeń" - mówił Benedykt XVI.

W katechezie, poświęconej postaci świętej Brygidy ze Szwecji ( 1303-1373), którą Jan Paweł II ogłosił współpatronką Europy, papież wyraził pragnienie, by kontynent ten "potrafił zawsze karmić się swymi chrześcijańskimi korzeniami".

"Święta Brygida daje świadectwu tego, jak chrześcijaństwo głęboko przeniknęło życie wszystkich narodów tego kontynentu" - zauważył.

bEgBZFjN

Po polsku papież powiedział : "Jutro przypada święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Tradycja mówi o ich posłudze apostolskiej w różnych krajach i męczeńskiej śmierci w Persji".

"Święty Juda Tadeusz jest znany jako orędownik w sprawach beznadziejnych. Niech pobyt w Rzymie będzie dla was okazją do dziękczynienia za dziedzictwo wiary otrzymane od Apostołów" - dodał. (PAP)

sw/ ro/

bEgBZFki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)