Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papież o znaczeniu sakramentów w orędziu na Światowy Dzień Chorego

0
Podziel się:

Benedykt XVI przypomniał, że "w wielkodusznym i pełnym miłości przyjęciu
każdego życia ludzkiego", zwłaszcza osób chorych i słabych, chrześcijanie podążają za przykładem
Chrystusa. W orędziu na XX Światowy Dzień Chorego papież napisał o znaczeniu sakramentów.

Benedykt XVI przypomniał, że "w wielkodusznym i pełnym miłości przyjęciu każdego życia ludzkiego", zwłaszcza osób chorych i słabych, chrześcijanie podążają za przykładem Chrystusa. W orędziu na XX Światowy Dzień Chorego papież napisał o znaczeniu sakramentów.

W opublikowanym we wtorek przez Watykan przesłaniu na Światowy Dzień Chorego, który będzie obchodzony 11 lutego pod hasłem "Wstań i chodź! Twoja wiara cię ocaliła", Benedykt XVI zapewnił o duchowej bliskości ze wszystkimi cierpiącymi, którzy znajdują się w szpitalach i innych placówkach lub są pod opieką rodzin.

"Chwila cierpienia, w której może pojawić się pokusa, by popaść w zniechęcenie i rozpacz, może stać się czasem łaski, by powrócić do siebie samego, jak syn marnotrawny w przypowieści, przemyśleć swoje życie, uznać błędy i porażki, odczuć nostalgię za objęciem Pana" - napisał papież.

Zwrócił uwagę na znaczenie tzw. sakramentów leczących, zwłaszcza namaszczenia chorych, podkreślając, że "nie powinien być on uważany za mniejszy od innych". Przypomniał także o wadze sakramentu pokuty i pojednania.

Zaapelował również do wspólnot kościelnych i parafialnych o to, aby tym, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą udać się do kościoła, zapewniono możliwość otrzymania komunii.

"Pragnę zachęcić wszystkich chorych i cierpiących, by znajdowali zawsze pewną kotwicę w wierze" - napisał Benedykt XVI.

"Ten, kto w cierpieniu i chorobie modli się do Pana, jest pewny, że miłość Boga nigdy go nie opuści" i "że miłość Kościoła nigdy nie zawiedzie" - podkreślił papież w orędziu. (PAP)

sw/ mc/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)