Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież odprawił mszę za zmarłych kardynałów i biskupów

0
Podziel się

Wzorem swych poprzedników papież Franciszek odprawił w poniedziałek w
bazylice watykańskiej mszę za zmarłych w ciągu roku kardynałów i biskupów. W tym roku zmarło 9
kardynałów i 116 biskupów, w tym dwaj polscy kardynałowie: Józef Glemp i Stanisław Nagy.

bErwInit

Wzorem swych poprzedników papież Franciszek odprawił w poniedziałek w bazylice watykańskiej mszę za zmarłych w ciągu roku kardynałów i biskupów. W tym roku zmarło 9 kardynałów i 116 biskupów, w tym dwaj polscy kardynałowie: Józef Glemp i Stanisław Nagy.

W homilii podczas mszy, odprawianej tradycyjnie wkrótce po uroczystościach Wszystkich Świętych i Zaduszek, papież powiedział, że zmarli kardynałowie i biskupi byli "ludźmi oddanymi swemu powołaniu i służbie Kościołowi, który kochali tak, jak kocha się oblubienicę". Nazwał dostojników "wiernymi świadkami Ewangelii, którzy służyli Bogu i braciom".

Franciszek mówił o "przeciwnych i tajemniczych siłach", które mogą zagrozić podążaniu ścieżką wiary. Przywołując słowa świętego Pawła, podkreślił zarazem, że choć cała nasza egzystencja jest otoczona przez zagrożenia, nic nie zdoła nas oderwać od miłości Chrystusa.

bErwIniv

We mszy uczestniczyli dostojnicy Kurii Rzymskiej, przedstawiciele duchowieństwa i korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej. (PAP)

sw/ mmp/ mc/

bErwIniW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)