Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież podziękował Polakom za chęć organizacji Światowych Dni Młodzieży

0
Podziel się

Papież Franciszek podziękował w środę podczas audiencji generalnej Polakom
za gotowość zorganizowania następnych Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie. Lipcowe
Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro były tematem papieskich rozważań.

bErmZxUB

Papież Franciszek podziękował w środę podczas audiencji generalnej Polakom za gotowość zorganizowania następnych Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie. Lipcowe Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro były tematem papieskich rozważań.

Zwracając się do polskich pielgrzymów zgromadzonych na placu Św. Piotra Franciszek powiedział po włosku: "Bracia i siostry, jak wspomniałem w Rio de Janeiro najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2016 roku w waszej ojczyźnie, w Krakowie".

"Dziękuję wszystkim rodakom błogosławionego Jana Pawła II za podjęcie inicjatywy przygotowania tego spotkania. Przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski zawierzam to wydarzenie Chrystusowi Miłosiernemu" - dodał papież.

bErmZxUD

Na zakończenie audiencji przypomniał, że najbliższa sobota będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie. Dodał, że będzie to też modlitwa w intencji pokoju w sercach ludzi, bo pokój - dodał Franciszek - "zaczyna się od ludzkiego serca".

"Ponawiam zachętę, by cały Kościół intensywnie przeżył ten dzień. Chciałbym wyrazić wdzięczność braciom chrześcijanom innych wyznań i braciom innych religii oraz mężczyznom i kobietom dobrej woli, którzy zechcą włączyć się w to wydarzenie" - mówił papież. Zaprosił wiernych na czuwanie modlitewne na placu Św. Piotra w sobotni wieczór.

"Niech podniesie się na całej Ziemi mocne wołanie o pokój" - zaapelował Franciszek.

Przed pierwszą po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie audiencją papież długo witał się z tysiącami wiernych objeżdżając w papamobile plac Św. Piotra. Jak zawsze zamieniał się z wiernymi na piuski, które tradycyjnie mu przynoszą.

bErmZxUJ

W audiencji generalnej uczestniczyło co najmniej 50 tysięcy osób. Według informacji Prefektury Domu Papieskiego we wszystkich 15 audiencjach Franciszka od początku jego pontyfikatu udział wzięło około 900 tysięcy wiernych.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

bErmZxVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)