Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież pozdrowił uczestników Marszu dla Życia w Szczecinie

0
Podziel się

#
dochodzą inne wypowiedzi papieża
#

bEgYtvBx

# dochodzą inne wypowiedzi papieża #

25.04. Watykan (PAP) - Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie maryjnej w Watykanie Benedykt XVI pozdrowił uczestników odbywającego się w niedzielę VIII Szczecińskiego Marszu dla Życia.

Zwracając się po polsku po modlitwie Regina coeli, papież powiedział: "Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków, a szczególnie uczestników Marszu dla Życia, jaki dzisiaj odbywa się w Szczecinie. Łączę się duchowo z tą szlachetną inicjatywą. Niech budzi ona w każdym sercu potrzebę troski o poczęte życie. Niech będzie wsparciem dla rodzin oczekujących potomstwa".

bEgYtvBz

"Dzisiejsza niedziela jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Módlmy się za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego, aby idąc za głosem Dobrego Pasterza, dawali świętością życia i posługi przekonujące świadectwo wiary" - mówił Benedykt XVI po polsku.

Po włosku zaś, w nawiązaniu do obchodzonego w niedzielę dnia specjalnej modlitwy o powołania, papież powiedział: "wzywam szczególnie kapłanów, aby - mobilizowani przez Rok Kapłański - czuli się zobowiązani do silniejszego i intensywniejszego świadectwa Ewangelii w dzisiejszym świecie".

"Niech kapłani przylgną całkowicie do swego powołania i misji poprzez surową ascezę; będą gotowi słuchać i przebaczać; kształcą po chrześcijańsku powierzony sobie lud; pielęgnują z troską kapłańskie braterstwo" - apelował.

Na zakończenie spotkania Benedykt XVI podkreślił: "Dziękuję wszystkim obecnym oraz tym, którzy modlitwą i uczuciem wspierają moją posługę Następcy Piotra". Słowa te media odebrały, jako wyraz wdzięczności dla licznych inicjatyw solidarności z papieżem, podejmowanych w różnych krajach w reakcji na krytykę i ataki, związane ze skandalem pedofilii w Kościele.

bEgYtvBF

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ksaj/ abe/

bEgYtvCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)