Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papież przewodniczy Drodze Krzyżowej w Koloseum

0
Podziel się:

"Hymnem nadziei" w obliczu "chwil trudności" i
"kataklizmu" rozpoczęło się w piątek wieczorem pod przewodnictwem
Benedykta XVI nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Koloseum.

"Hymnem nadziei" w obliczu "chwil trudności" i "kataklizmu" rozpoczęło się w piątek wieczorem pod przewodnictwem Benedykta XVI nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Koloseum.

Na prośbę papieża towarzyszące Via Crucis rozważania napisał w tym roku arcybiskup Thomas Menamparampil, ordynariusz archidiecezji Guwahati w Indiach.

Modlitwa wstępna była nawiązaniem do poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Abruzji, w którym zginęło 290 osób. Wielki Piątek, gdy w L'Aquili odbyły się uroczystości pogrzebowe ofiar, jest dniem żałoby narodowej we Włoszech.

Przed Koloseum zgromadziły się tysiące wiernych.

Nabożeństwo rozpoczęły następujące słowa: "Drodzy bracia i siostry, przybyliśmy, by śpiewać razem hymn nadziei. Pragniemy powiedzieć samym sobie, że w chwilach trudności nie wszystko jest stracone. Gdy złe wieści nadchodzą jedna po drugiej - wzbiera w nas trwoga".

"Gdy nieszczęście uderza w nas bezpośrednio - załamujemy się. Gdy padamy ofiarą kataklizmu - karleje zaufanie do samych siebie, a nasza wiara wystawiona jest na próbę. Ale nie wszystko jest jeszcze stracone. Niczym Hiob poszukujemy sensu" - napisał arcybiskup z Indii.

Następnie przypomniał: "W tym wysiłku mamy przykład. Abraham wbrew nadziei uwierzył nadziei. Zaprawdę, w trudnych czasach nie widać żadnego powodu, by wierzyć i mieć nadzieję. A jednak wierzymy. A jednak mamy nadzieję. To może zdarzyć się w życiu każdego z nas".

"Pod powierzchnią klęsk naturalnych, wojen, przewrotów i wszelkiego rodzaju konfliktów istnieje cicha obecność, pewne zamierzone działanie Boga" - podkreślił.

Wyraził pragnienie: "Oby to orędzie nadziei rozbrzmiewało od Hoang-Ho po Colorado, od Himalajów do Alp i Andów, od Missisipi do Brahmaputry".

W swych rozważaniach biskup z Indii cytuje Williama Szekspira, Dantego, Rabindranatha Tagore i Mahatmę Gandhiego.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)