Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież solidaryzuje się z pracownikami zagrożonych fabryk

0
Podziel się:

(dochodzą słowa po polsku, zapowiedź rekolekcji w Watykanie)

(dochodzą słowa po polsku, zapowiedź rekolekcji w Watykanie)

1.3.Rzym (PAP) - Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę na modlitwie Anioł Pański Benedykt XVI wyraził solidarność z robotnikami fabryki koncernu Fiat pod Neapolem, zaniepokojonymi przyszłością swego zakładu oraz ze wszystkimi pracownikami z innych regionów Włoch i innych krajów, znajdującymi się w podobnej sytuacji.

Zwracając się po włosku do wiernych zgromadzonych na Placu świętego Piotra papież powiedział: "Pozdrawiam pracowników zakładu Fiata z Pomigliano d'Arco, przybyłych, by zamanifestować swe zaniepokojenie o przyszłość tej fabryki i tysięcy osób, które, bezpośrednio lub pośrednio, zależą od niej z racji swej pracy".

"Myślę także o równie trudnych sytuacjach, które dotykają terytorium Sulcis-Iglesiente na Sardynii, Prato w Toskanii i inne ośrodki we Włoszech oraz za granicą" - dodał Benedykt XVI.

Sulcis-Iglesiente to teren starych kopalni węgla kamiennego, a Prato - jeden z najważniejszych ośrodków włókiennictwa.

Papież zapewnił o swej bliskości z rodzinami, borykającymi się z problemami finansowymi.

Następnie podkreślił: "pragnę skierować słowa zachęty do władz politycznych i cywilnych, a także do przedsiębiorców, aby przy udziale wszystkich można było sprostać temu delikatnemu momentowi".

"Potrzebne jest wspólne i mocne zaangażowanie, pamiętając o tym, że pierwszeństwo należy przyznać pracownikom i ich rodzinom"- dodał Benedykt XVI.

Po polsku papież przypomniał słowa Jezusa: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże".

"Tak powiedział Pan Jezus do ludzi po zwycięstwie nad szatanem na pustyni. Dzisiaj, w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, kieruję te słowa również do nas. Czas zerwać z grzechem, pokonać pokusy, uwierzyć i zaufać Bogu: +Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!+. Dzieląc się tą refleksją serdecznie pozdrawiam Polaków" - mówił papież.

Zapowiedział, że w niedzielę rozpoczną się w Watykanie rekolekcje wielkopostne, na czas których, do soboty 7 marca zostały odwołane wszystkie audiencje, włącznie ze środową audiencją generalną.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jo/ itm/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)