Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież: ubodzy i chorzy są bogactwem dla Kościoła

0
Podziel się:

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że ubodzy i chorzy są "bogactwem dla
Kościoła". Zwracając się do nich podczas audiencji w Watykanie apelował: "Nie wstydźcie się być
cennym skarbem Kościoła".

bEsuCfrF

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że ubodzy i chorzy są "bogactwem dla Kościoła". Zwracając się do nich podczas audiencji w Watykanie apelował: "Nie wstydźcie się być cennym skarbem Kościoła".

W Auli Pawła VI papież spotkał się z setkami podopiecznych włoskiego stowarzyszenia dobroczynnego Unitalsi, które organizuje wyjazdy chorych i niepełnosprawnych do Lourdes i innych sanktuariów maryjnych. W przemówieniu Franciszek mówił do chorych: "Nie uważajcie się tylko za obiekt solidarności i miłosierdzia, ale czujcie się włączeni w pełni w życie i misję Kościoła".

Papież dodał, że organizacje charytatywne idą "pod prąd" logiki "światowości" oraz "odrzucenia" i pomagają cierpiącym być protagonistami w Kościele i całym społeczeństwie.

bEsuCfrH

"Dzisiaj panuje kulturowa i społeczna tendencja, by ukrywać kruchość fizyczną i uważać ją tylko za problem, wymagający rezygnacji i litowania się, a niekiedy odrzucania takich osób" - zauważył Franciszek.

Następnie blisko półtorej godziny papież spędził z chorymi i niepełnosprawnymi witając się po kolei niemal z każdym z nich, błogosławiąc i rozmawiając z nimi. Chorym dzieciom rozdawał autografy, przyjmował od nich rysunki. (PAP)

sw/ jo/ jbr/

bEsuCfsi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)