Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież upomina się o prawa protestujących robotników

0
Podziel się

#
dalsze wypowiedzi papieża
#

bEhLRxxh

# dalsze wypowiedzi papieża #

31.01. Watykan (PAP) - Benedykt XVI podczas niedzielnego spotkania na Anioł Pański w Watykanie upomniał się o prawa robotników z dwóch włoskich fabryk, które mają zostać zamknięte: filii Fiata w Termini Imerese na Sycylii oraz zakładu metalurgicznego Alcoa w Portovesme na Sardynii.

Zagrożone zwolnieniem z pracy załogi obu fabryk prowadzą od dawna protesty i strajki.

bEhLRxxj

"Kryzys ekonomiczny powoduje utratę licznych miejsc pracy, a ta sytuacja wymaga wielkiego poczucia odpowiedzialności ze strony wszystkich: przedsiębiorców, pracowników, rządzących" - powiedział papież.

"Myślę o niektórych trudnych sytuacjach we Włoszech, jak na przykład w Termini Imerese i Portovesme; przyłączam się do apelu Konferencji Episkopatu Włoch, która zachęciła do tego, by uczynić wszystko, co możliwe, aby bronić i rozwijać zatrudnienie zapewniając godną i odpowiednią pracę dla utrzymania rodzin" - podkreślił Benedykt XVI.

Jego słów słuchała grupa robotników z zakładu Alcoa, przybyłych do Watykanu.

Papież przyłączył się również do modlitw o pokój w Ziemi Świętej, trwających w niedzielę między innymi z inicjatywy łacińskiego patriarchatu Jerozolimy.

bEhLRxxp

W rozważaniach Benedykt XVI mówił zaś, że "miłość jest darem największym, który nadaje wartość wszystkim innym". "A jednak nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, owszem współweseli się z prawdą i dobrem innych. Kto prawdziwie kocha, nie szuka swego, nie pamięta złego, wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma" - podkreślił przytaczając słowa z Listu świętego Pawła do Koryntian.

"Miłość wyróżnia chrześcijanina. To synteza całego jego życia: tego, w co wierzy i tego, co czyni" - przypomniał.

Po polsku papież powiedział: "Słowa pozdrowienia kieruję do Polaków. Dzisiaj święty Paweł przypomina nam, że bezinteresowna miłość weryfikuje naszą wiarę, czystość intencji i wartość dokonań".

"Jest odbiciem blasku odwiecznej miłości Boga, w którym odsłania się ostateczny sens naszego życia i działania. Prośmy Boga o dar takiej miłości dla nas i dla wszystkich ludzi. Serdecznie wam błogosławię" - mówił Benedykt XVI.

bEhLRxxq

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jo/ bos/

bEhLRxxK
prawo
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)