Notowania

papież
09.12.2009 12:39

Papież wręczył Oświęcimską Nagrodę Praw Człowieka Glucksmannowi

# dochodzi wypowiedź papieża po polsku #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi wypowiedź papieża po polsku #

09.12. Watykan (PAP) - Benedykt XVI wręczył w środę francuskiemu filozofowi Andre Glucksmannowi Oświęcimską Nagrodę Praw Człowieka imienia Jana Pawła II. Uroczystość odbyła się po audiencji generalnej w Watykanie.

72-letni Glucksmann od kilkudziesięciu lat jest zaangażowany w obronę praw człowieka. Nagrodę otrzymał z rąk papieża w przeddzień 61. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Nagrodę imienia Jana Pawła II przyznaje Akademia Oświęcimska z Krakowa osobom szczególnie zasłużonym dla krzewienia cywilizacji praw człowieka. Przewodniczącym kapituły nagrody jest kardynał Franciszek Macharski, który był obecny podczas uroczystości w Watykanie.

Zwracając się po polsku podczas audiencji generalnej Benedykt XVI pozdrowił uczestniczących w niej członków Akademii Oświęcimskiej i uczestników organizowanego przez nią sympozjum, które odbędzie się w środę i w czwartek w Rzymie pod hasłem "Prawa człowieka w cywilizacji solidarności".

Następnie papież powiedział do Polaków: "Moi drodzy, czas adwentu nam przypomina: Bóg ponownie przyjdzie w blasku swej chwały, aby nam udzielić obiecanych darów. Oczekując świąt Bożego Narodzenia, przez rekolekcje, modlitwę i odnowę życia duchowego, usiłujmy znaleźć miejsce dla Boga w naszym codziennym życiu". (PAP)

sw/ ap/ jra/

Tagi: papież, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz