Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież wzmocnił nadzór finansowy Watykanu

0
Podziel się

Papież Franciszek zwiększył w czwartek nadzór nad operacjami finansowymi
Watykanu w ramach współpracy z instytucją Rady Europy czuwającą nad przestrzeganiem norm walki z
praniem pieniędzy, Moneyval.

bEqsJbwB

Papież Franciszek zwiększył w czwartek nadzór nad operacjami finansowymi Watykanu w ramach współpracy z instytucją Rady Europy czuwającą nad przestrzeganiem norm walki z praniem pieniędzy, Moneyval.

W papieskim dokumencie (motu proprio) Franciszek wzmocnił uprawnienia urzędu informacji finansowej (AIF), ustanowionego w 2010 roku przez jego poprzednika Benedykta XVI. Urząd ma być od tej pory odpowiedzialny za ocenę i aprobatę wszystkich usług finansowych realizowanych przez różne instytucje zależne od Watykanu.

Jak poinformowano, prawa stosujące się do Watykanu mają być rozciągnięte na instytucje zależne od Stolicy Apostolskiej i organizacje, jak Caritas.

bEqsJbwD

Wydanie motu proprio w okresie wakacyjnym świadczy o determinacji papieża w kwestii zapewnienia przejrzystości finansów Watykanu - komentuje agencja AFP.

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom, że najnowszy dokument oznacza "kontynuację i lekkie rozszerzenie" w stosunku do motu proprio z 30 grudnia 2010 roku, wydanego przez Benedykta XVI. (PAP)

ksaj/ ro/

14346926

bEqsJbxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)