Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież z prezydentem Libanu mówili o wydarzeniach w świecie arabskim

0
Podziel się

Trwające na Bliskim Wschodzie i w świecie arabskim konflikty i rewolty były
jednym z tematów rozmowy papieża Benedykta XVI oraz jego współpracowników z prezydentem Libanu
Michelem Suleimanem podczas audiencji w czwartek w Watykanie.

bEhRYYRh

Trwające na Bliskim Wschodzie i w świecie arabskim konflikty i rewolty były jednym z tematów rozmowy papieża Benedykta XVI oraz jego współpracowników z prezydentem Libanu Michelem Suleimanem podczas audiencji w czwartek w Watykanie.

Po trwającym pół godziny spotkaniu libańskiego prezydenta z papieżem, a następnie z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone i szefem dyplomacji arcybiskupem Dominque Mambertim biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało: "Podczas rozmów omówiono sytuację na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym odniesieniem do ostatnich wydarzeń w niektórych krajach arabskich, i wyrażono wspólne przekonanie o pilnej potrzebie rozwiązania wciąż otwartych konfliktów w regionie".

Ponadto według Watykanu podkreślono, że "Liban ze względu na obecność różnych wspólnot chrześcijańskich i muzułmańskich jest orędownikiem wolności i nacechowanej szacunkiem koegzystencji" dla całego świata.

bEhRYYRj

Kolejne tematy rozmów prezydenta Suleimana w Watykanie to, jak głosi komunikat, zaangażowanie władz świeckich i religijnych na rzecz wychowania w duchu pokoju i pojednania oraz sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Wyrażono też pragnienie, by "nowy rząd Libanu sprzyjał upragnionej stabilizacji kraju, stojącego w obliczu ważnych wyzwań wewnętrznych i międzynarodowych" - podał Watykan. (PAP)

sw/ ro/

bEhRYYRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)