Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież zapewnia o modlitwie za ofiary księży pedofilów na Dominikanie

0
Podziel się

Papież Franciszek zapewnił o swej modlitwie za ofiary księży pedofilów na
Dominikanie. Takie czyny zarzucono byłemu nuncjuszowi apostolskiemu w tym kraju arcybiskupowi
Józefowi Wesołowskiemu, w sprawie którego toczy się postępowanie w Watykanie.

bErnroBh

Papież Franciszek zapewnił o swej modlitwie za ofiary księży pedofilów na Dominikanie. Takie czyny zarzucono byłemu nuncjuszowi apostolskiemu w tym kraju arcybiskupowi Józefowi Wesołowskiemu, w sprawie którego toczy się postępowanie w Watykanie.

Radio Watykańskie ogłosiło we wtorek treść napisanego przed prawie miesiącem listu papieża do kardynała Nicolasa de Jesusa Lopeza Rodrigueza z Dominikany w związku z objęciem urzędu przez nowego nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Judę Thaddeusa Okolo z Nigerii.

W liście tym Franciszek zwrócił się do arcybiskupa Santo Domingo: "Chcę cię zapewnić, drogi bracie, że w moich modlitwach bardzo głęboko obecny jest umiłowany Lud Boży pielgrzymujący w Republice Dominikańskiej, a zwłaszcza ci, którzy cierpią z powodu grzechów ludzi Kościoła".

bErnroBj

Papież dodał: "Raz jeszcze chciałbym powtórzyć zobowiązanie, jasno i odważnie, że ofiary tych błędów zawsze będą brane w obronę i chronione w taki sposób, by wypełniła się sprawiedliwość we wszystkich jej aspektach".

Franciszek odwołał w trybie pilnym arcybiskupa Wesołowskiego z urzędu nuncjusza w sierpniu, gdy telewizja dominikańska ujawniła skandal, w jaki był zamieszany. Regularnie bywał w miejscach, znanych z prostytucji nieletnich.

W watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary trwa postępowanie ws. zarzutów wobec polskiego hierarchy. Do czasu jego zakończenia Watykan nie podaje żadnych informacji w tej sprawie. Nie wiadomo, gdzie abp Wesołowski przebywa.

Zarzuty pedofilii postawiono też księdzu Wojciechowi Gilowi, który pracował na Dominikanie. (PAP)

bErnroBp

sw/ sp

bErnroBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)