Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Parlamentarzyści z Rosji odwołali wizytę w USA ws. Syrii

0
Podziel się:

Zamierzali porozmawiać z kongresmanami o kryzysie w Syrii. Przywódcy Kongresu USA odmówili jednak spotkania się z nimi - powiedział ambasador Rosji w USA Siergiej Kislak.

Parlamentarzyści z Rosji odwołali wizytę w USA ws. Syrii
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)
bEJiRQXV

_ - Jesteśmy rozczarowani. Delegacja (rosyjskiego parlamentu) nie przybędzie. Sądzę, że amerykańscy ustawodawcy stracili okazję do zapoznania się przynajmniej z niektórymi alternatywnymi poglądami _ - oświadczył ambasador. Rosyjscy parlamentarzyści _ chcieli być wysłuchani i chcieli słuchać. - Uważali, że to ważna sprawa _ - dodał.

Doradcy republikańskiego spikera Izby Reprezentantów Johna Boehnera i przywódcy demokratycznej większości w Senacie Harry'ego Reida potwierdzili w czwartek, iż obaj odmówili przyjęcia zaproszenia na spotkanie z rosyjskimi parlamentarzystami w sprawie Syrii.

Gdy parlamentarzyści poinformowali na początku tygodnia Władimira Putina o swej inicjatywie, prezydent poparł ją, podkreślając, że jest _ w najwyższym stopniu aktualna i słuszna _ i że _ nie ma innej drogi niż bezpośredni dialog z otwartym przedstawieniem pozycji stron _. Obiecał zwrócić się do szefa dyplomacji Siergieja Ławrowa, aby resort spraw zagranicznych również poparł tę inicjatywę.

bEJiRQXX

Waszyngton oskarża reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada o atak z użyciem sarinu na jednym z przedmieść Damaszku 21 sierpnia. Reżim syryjski zaprzecza; twierdzi, że ataku, w którym według Waszyngtonu zginęło ponad 1,4 tys. ludzi, dokonali rebelianci walczący o obalenie Asada. Takie stanowisko Damaszku podziela Moskwa. Putin mówił, że ataku chemicznego dokonali przeciwnicy Asada, by sprowokować interwencję militarną.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ jest "zakładnikiem" Rosji? Ambasador USA przy ONZ Samantha Power dodała, że nie ma powodów do optymizmu w sprawie postawy Rosji w kwestii syryjskiego konfliktu.
"Amerykanie nie mają dowodów ws. Syrii" - _ To, co pokazali nam Amerykanie, absolutnie nas nie przekonało. Tam nie ma faktów _ - powiedział Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych.
Rosja ostrzega przed "tragiczną pomyłką" Rosja ostrzega Zachód przed akcją zbrojną w Syrii. Byłaby to "tragiczna pomyłka" - oświadczył rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksander Łukaszewicz.
bEJiRQYy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)